4/02/2015

Czary - nieco szerszy wybór wierszy

Dziś Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i z tej okazji postanowiłam przedstawić wam książkę pełną magii - "Czary", zbiór wierszy Marcina Brykczyńskiego.Choć wiersze w dziecięcej literaturze pojawiają się dość często, to tak naprawdę niewiele z nich jest tak bogatych w piękne metafory i niezwykle plastyczny język. Marcin Brykczyński za pomocą słów maluje przed czytelnikiem prawdziwie bajkowy świat, pełen cudownych refleksji na temat naszych marzeń i codzienności.


Znajdziemy tu wiersze o naszych najblizszych - ukochanej mamie, która zawsze znajdzie czas, zeby nas pocieszyć, choć sama bywa zatroskana, czy tacie, który potrafi rozwiązać najtrudniejsze zagadki.


Będzie też o świętach, kiedy to zwierzęta mówią ludzkim głosem, a dzieci wyglądają pierwszej gwiazdki, o marzeniach, zwierzętach, o zaczarowanych baśniach.


Grzechem byłony nie wspomnieć o świetnych ilustracjach Artura Gulewicza, którego znamy i cenimy nie od dziś.Każdy z tekstów to wspaniała uczta dla naszej wyobraźni - doskonałe rymy, bezbłędny dobór słów.
Prawdziwie poetycka perełka. 
Myślę, że najlepiej sprawdzi się u przedszkolaków w wieku 5+, zwłaszcza jako wyciszająca lektura przed snem ☺.

Wydawnictwo Literatura
Z okazji dzisiejszego święta, wszystkie książki wydawnictwa tańsze o 45%! ☺ (do 5.04.)

2 komentarze:

  1. U nas coraz mnie wierszy i poezji. Choc ostatnio córka wzięła z półki Juliana Tuwima, więc poczytałyśmy sobie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger