4/20/2015

"Dokuczalska" i "Nowa w przedszkolu" - poczytajki pomagajki

Niedawno pojawiły się w księgarniach dwie kolejne pozycje jednej z naszych ulubionych książkowych serii - "Poczytajki - pomagajki".
Ci, którzy ją znają, doskonale wiedzą, że seria ta skupia się na problemach dzieci w wieku przedszkolnym i próbuje im pomóc się z nimi uporać.Tym razem poznamy Dokuczalską-Amelkę, która uwielbia utrudniać życie swoim kolegom, a robienie im przykrości to dla niej najwspanialsza forma rozrywki. Amelka nie ogranicza się zresztą tylko do rówieśników - również pani przedszkolanka nie ma z nią łatwo...
Druga książka to historia Zuri, ciemnoskórej dziewczynki i jej pierwszych dni w przedszkolu.
Obie historie opowiedziane są niezwykle ciekawie, w ten sam sposób, do którego przyzwyczaiły nas już poprzednie części "pomagajek".


"Nowa w przedszkolu" Katarzyny Pruchnickiej stanowi ciekawy wstęp do rozmowy z dzieckiem na temat tolerancji i akceptacji różnic. To również piękna opowieść o trudnościach z adaptacją w nowej grupie, o lęku przed pierwszym dniem w przedszkolu i kłopotach z rówieśnikami. 
Początkowe problemy i wrogość niektórych kolegów szybko odejdą w niepamięć, bo mama i pani Mirka wpadną na genialny sposób, żeby zainteresować przedszkolaki światem, z którego przybywa Zuri - to, że jest inny nie ulega wątpliwości, ale to właśnie ta jego "inność" może okazać się niezwykle atrakcyjna i fascynująca :)
"Dokuczalska" natomiast, jak można się spodziewać, doczeka się nauczki za swoje okropne zachowanie. Jej psotne rączki, które nie raz sprawiły dzieciom przykrość nagle odmówią posłuszeństwa swojej właścicielce i pójdą ... w świat.
Co z tego wyniknie i czy Amelka je odzyska? 
To będzie naprawdę ciekawa i życiowa lekcja. 
Tę część polecam zwłaszcza tym, którzy lubią tu i ówdzie nabroić :)

Wydawnictwo Muza

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger