4/28/2015

Mały odkrywca

O serii gier edukacyjnych "Mały odkrywca" usłyszałam już jakiś czas temu. Seria liczy kilkanaście tytułów i są to układanki lub gry dla dzieci w wieku 2-6 lat. Jak możemy przeczytać na stronie wydawcy, przy ich powstawaniu pracował sztab specjalistów - logopedzi, psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy i filolodzy.
Zadaniem tych gier jest wspomaganie rozwoju poznawczego i intelektualnego dziecka.
Wybór jest naprawdę spory, a gry kosztują poniżej 20 zł ☺.
Jeśli chcecie poznać je bliżej, to przygotowałam dla was recenzję 2 tytułów.Obie wybrane przeze mnie gry przeznaczone są dla 1-4 dzieci od lat 3.
Na początek "A to było tak...", czyli zabawa w tworzenie historyjek.
To bardzo ciekawy sposób, żeby przybliżyć dziecku zależności przyczynowo-skutkowe i wyciąganie wniosków. Gra pomaga dzieciom odkryć, na czym polega chronologia i doskonale ćwiczy spostrzegawczość.
Gdyby tego było mało, to opowiadanie historii na podstawie obrazków wzbogaca słownictwo i uczy formułowania myśli.


Większość tematów jest im doskonale znana, dlatego chętnie będą o nich opowiadać. Jest tu wizyta u fryzjera, budowanie bałwana, wysyłanie listu, budowa zamku, kąpiel pieska, ubieranie się i wiele innych.
W opakowaniu znajduje się 18 trójelementowych historyjek na dwustronych kartonikach i tekturowy "tablet" do weryfikacji kolejności zdarzeń.
Klocki po jednej stronie mają kolorowe ramki (każdej historyjce odpowiada jeden kolor), co ułatwia najmłodszym dzieciom zadanie. Natomiast po drugiej stronie wszystkie ramki są białe, co stanowi pewne utrudnienie.
Można bawić się nimi na różne sposoby, w instrukcji znajdziemy aż 16 propozycji (np. wymyślanie dalszego ciągu ułożonych historyjek, określanie bohatera i miejsca akcji lub wspólne wymyślanie tytułu).

Kolejna ciekawa gra to "Zawody".
To z kolei coś w rodzaju puzzli - do osoby reprezentującej dany zawód musimy przyporządkować odpowiednie akcesoria i całość połączyć jak tradycyjne puzzle.


Gra pomoże dzieciom poznać i rozpoznawać aż 12 różnych zawodów, dodatkowo dołączono planszetki przedstawiające miejsca pracy występujących tu grup zawodowych, a także na dnie pudełka wydrukowano różne akcesoria, które mogą dodatkowo wzbogacić naszą zabawę.
Tu również w insttukcji znajdziemy całą masę propozycji zabaw - aż 13.
A jakie zawody tu mamy? Raczej typowe i najbardziej popularne.
Kucharz, policjant, malarz, lekarz, nauczyciel, strażak, sprzedawca, listonosz, budowlaniec, ogrodnik, fryzjer oraz informatyk.
Jak widać ciekawe gry edukacyjne wcale nie muszą być drogie.
Wiele z nich można znaleźć w sieci za ok. 12 zł.

Wydawca - Trefl

6 komentarzy:

 1. Jakie fajne... I cena niska :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe i niedrogie. Zawody to byłaby gra idealna dla nas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię tą serię - ostatnio kupiłam Mały odkrywca w podróży :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas hitem są Zawody. Mamy kilka gier z tej serii, ale po Zawody mój 2,5 latek sięga najczęściej

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger