4/23/2015

Nowości i zapowiedzi książkowe, które mamy na oku :)

Dziś Światowy Dzień Książki i z tej okazji postanowiłam podrzucić wam garść książkowych inspiracji - nowości i zapowiedzi, które szczególnie zwróciły moją uwagę ☺.Miodunka, Księżniczka z Chmur, Słońce i Księżyc, Szymek brudas, Beksa, Potarganiec
Khoa Le
Wydawnictwo Olesiejuk

Jestem ogromnie ciekawa, jak te książki wyglądają w środku, bo okładki mnie zachwyciły :)

Od wydawcy:
Oto niezwykła seria współczesnych bajek – Khoa Le jest zarówno autorką wszystkich tekstów, jak i ilustracji. Dzięki tym książkom młodzi czytelnicy poznają opowieść o dziewczynce, która była chmurą i bardzo chciała dowiedzieć się, jak jest na Ziemi. Dowiedzą się też o przygodach chłopca, który bez przerwy płakał i pewnej nocy strumienie łez wyniosły go wraz z łóżkiem na pełne morze…


***


Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Królewna Śnieżka
Adaptacja klasycznych baśni
Wydawnictwo Olesiejuk


Kolejne dwa tytuły z przepięknymi ilustracjami Manueli Adreani (poprzednie tytuły recenzowałam TU).
Od wydawcy:
Czarnoksiężnik z Krainy Oz - książkę  tę, stanowiącą adaptację klasycznego tekstu L. Franka Bauma, wzbogacają  zachwycające ilustracje. Włoska artystka w niezwykły sposób wykreowała  na nich zaczarowany świat, w którym żyje potężny Oz, i uchwyciła magię  opowieści należącej do kanonu literatury dziecięcej.  
Królewna Śnieżka - jedna z ulubionych przez małych czytelników  klasycznych baśni, opowiedziana na nowo ze swadą i humorem. Wysmakowana szata graficzna stworzona przez włoską ilustratorkę pozwoli dzieciom w  pełni docenić urok tej wyjątkowej i ponadczasowej opowieści.

***Trójkowe gawędy Doktora Kruszewicza
Andrzej G. Kruszewicz, Dariusz Pieróg, Wojciech Mann

Wydawnictwo Multico

Uwielbiam trójkowe audycje doktora Kruszewicza. Ta książka to mój zdecydowany must have :)

Od wydawcy:
Pierwszy raz ulubione gawędy radiowe można przeczytać! Ale można też ich wysłuchać – z dołączonych płyt. I zobaczyć ich bohaterów na doskonałych zdjęciach. A także obejrzeć wspaniałe graficzno-filozoficzne komentarze do ich tematów.
• Czy ptaki zawsze wiedzą, dokąd lecieć? • Czy ptaki dają sobie prezenty? • Co można znaleźć w gnieździe kani? • Czy klient w krawacie jest mniej awanturujący się?
Takich pytań sto, a nawet jeszcze więcej, a co ważniejsze, razem z odpowiedziami, można znaleźć w „Trójkowych gawędach Doktora Kruszewicza”, wyjątkowej książce, skupiającej wybór 50 gawęd dr. Andrzeja G. Kruszewicza emitowanych w popularnej Trójce, czyli Programie 3. Polskiego Radia.
Z właściwą sobie swadą i swobodą Doktor Kruszewicz opowiada o ptakach i nie tylko o nich.
Zapowiada Wojciech Mann; Pyta Dariusz Pieróg;
Opowiada Ptasi Doktor – Andrzej G. Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo.

***

Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła 
Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska
Wydawnictwo: CoJaNaTo

Druga odsłona bajek o empatii, które już jakiś czas temu nas zachwyciły (pierwszą omawiałam TU).

Od wydawcy: 
Pierwsze spotkanie z mieszkańcami Leśnego Zakątka pozwoliło małym i dużym Czytelnikom poznać bliżej świat emocji i potrzeb oraz opanować sztukę słuchania sercem tego, co inni mówią i widzenia sercem tego, co robią. To było wzruszające i wzbogacające spotkanie. Tym razem żyrafa Bibi, szakal Zenon i ich mniej lub bardziej kudłaci przyjaciele podzielą się z Wami swoimi zmartwieniami i radościami, tymi największymi, jakich dane jest nam w życiu doświadczyć. Starość, choroba, rozwód rodziców, raniące słowa padające z ust najbliższych – o tym wszystkim mieszkańcy Leśnego Zakątka chcą rozmawiać z przyjaciółmi
i dawać sobie pełne miłości wsparcie. Będą też dzielić z Wami pierwsze najważniejsze doświadczenia wspólnoty, przyjaźni, odkrywania swojej tożsamości i wyjątkowości.
Książkę można zakupić w przedsprzedaży z autografem autorek i bezpłatną przesyłką.

***
A ja nie chcę być księżniczką 
Grzegorz Kasdepke
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Pięknie wydana opowieść z niezwykłymi ilustracjami Emilii Dziubak.

Od wydawcy:
Kto by pomyślał, że mała dziewczynka o imieniu Marysia może być aż tak straszliwym smokiem! Na pewno nie jej mama. I tata też nie. Ani babcia. Jedynie dziadek miał pewne podejrzenia. Rezolutna Marysia sprawi, że w rodzinnym domu zapanuje niezłe zamieszanie...
Zabawna i przewrotna opowieść o tym, że mądrość jest ważniejsza od urody i że zawsze warto być sobą!


***
Moje książeczki. Księga pierwsza
Praca zbiorowa
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Zapowiada się kolejna świetna seria tego wydawnictwa.

Od wydawcy:
Po sukcesie kolekcji "Poczytaj mi, mamo" postanowiliśmy przypomnieć inną klasyczną i popularną serię "Naszej Księgarni". Czarny kot w czerwonych butach pojawił się na środku tylnej okładki po raz pierwszy prawie sześćdziesiąt lat temu. W jego brzuszek została wpisana prosta, ale jakże chwytliwa i trafna nazwa serii – "Moje książeczki". Przez kolejne lata w tej serii ukazało się kilkadziesiąt wspaniałych pozycji. Postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze z nich i wydać w niezmienionej szacie graficznej.

***

Poczytaj ze mną - seria
Baśń o świętym spokoju, Na ratunek Karuzeli, Ząb czarownicy, Pan od angielskiego
Różni autorzy
Wydawnictwo Egmont

Po świetnej serii Czytam sobie, nową serię wspierającą ideę czytania biorę w ciemno :)

Od wydawcy:
Baśń, humor, fantasy, przygoda… Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je
dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, jej odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie. Ku temu jest bardzo dużo, różnych powodów. W maju br. Literacki Egmont zaplanował nowy cykl „Poczytaj ze mną” wspierający dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtujący nawyk wspólnego czytania i przeżywania. W jej powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy.

***


Nawet księżniczki puszczają bąki
Ilan Brenman
Wydawnictwo Czarna Owieczka

Już za sam tytuł daję piątkę :)

Od wydawcy:
Pewnego dnia, kiedy Laura wróciła ze szkoły zapytała tatę o największą tajemnicę wszystkich księżniczek na świecie. Tata podszedł do półki, wziął do ręki Księgę tajemnic księżniczek i zaczął czytać Laurze coś, czego nikt inny nie wie.
To wielka tajemnica a tajemnic nie można zdradzać nikomu…

***

Poldi i Poli na wielkim przyjęciu urodzinowym
Christian Jeremies, Fabian Jeremies
Wydawnictwo Czarna Owieczka

Poszukiwany, poszukiwana... :)

Od wydawcy:
Babcia Pingwin obchodzi 90 urodziny. To przecież doskonały powód do zorganizowania wielkiego przyjęcia urodzinowego. Do babci zjechała cała rodzina i nagle dom zapełnił się pingwinami. Wieczorem ma się odbyć wielki bal, a tu nic nie jest jeszcze gotowe.
W całym tym zamieszaniu babcia Pingwin zupełnie nie może znaleźć swojego pięknego, kolorowego kostiumu. Gdzie się podziała jej cukierkowa sukienka w paski, zielone skarpetki, różowe korale z pereł …? Na szczęście pingwinek Poldi i jego nowy przyjaciel, nieśmiały krokodyl Poli bardzo chcą pomóc babci w poszukiwaniach. Czy uda się odnaleźć kostium przed wizytą miłego gościa? Przecież na urodzinach będzie też fotograf…

***

Chodzi mucha po globusie
Maria Terlikowska
Wydawnictwo Muza

Tematyka podróżnicza to coś zdecydowanie dla nas.

Od wydawcy:
Książka łącząca bajkową przygodę tytułowej bohaterki z podstawową wiedzą z zakresu geografii. Autorka opisuje wędrówki muchy po globusie, który jest jednocześnie rzeczywistą kulą ziemską. Maleńka bohaterka odwiedza więc różne części świata, poznaje takie terminy, jak ląd, ocean, biegun, lodowiec, równik, poznaje różne części świata – morza, oceany, dalekie kraje. Po drodze zaprzyjaźnia się z egzotycznymi zwierzętami i toczy z nimi ciekawe rozmowy.

***

Jagiełło pod prysznicem
Paweł Wakuła
Wydawnictwo Literatura

Poczet władców Polski na wesoło :)

Od wydawcy:
Jagiełło pod prysznicem to pełna humoru opowieść o polskich władcach, która zaciekawi nawet tych, którzy dotąd uważali, że historia jest nudna jak flaki z olejem. Przekonają się, że prawdziwa historia Polski obfituje w wydarzenia, których nie wymyśliliby scenarzyści Gry o tron, pełna jest zdrad, ucieczek, braterskich kłótni, przemyślnych forteli i krwawych bitew. Dowiedzą się, że nasi królowie i książęta byli ludźmi z krwi i kości, że zdarzali się wśród nich bohaterowie i tchórze, grzesznicy i święci, patrioci i zwyczajni zdrajcy.
To lektura dla tych, którzy nie lubią wkuwania dat, ale chcą wiedzieć, dlaczego Bolesław Chrobry kazał swoim poddanym wyrywać zęby, z jakiego powodu Bolesław Krzywousty kazał oślepić brata, po co Zygmunt August spotykał się z czarnoksiężnikiem Twardowskim, czy Jan Sobieski lubił kawę po wiedeńsku i co łączyło Jana Kazimierza z więźniem w żelaznej masce.
Dzięki tej książce przekonacie się, że historia da się lubić!

***

Zielony wędrowiec
Liliana Bardijewska
Wydawnictwo Ezop

Książkę takiego duetu (Bardijewska/Dziubak) biorę w ciemno :) Zresztą jak wszystkie książki tego wydawnictwa. A to wznowienie kultowej już pozycji.

Od wydawcy:
Pełna fantazji i ciepłego humoru bajka o wędrówce zielonego Stworka przez świat kolorów. Opowieść o tolerancji i wielkiej przyjaźni tych, którzy umieją się od siebie pięknie różnić nie tylko kolorami. Nowe wydanie książki uhonorowanej w konkursie IBBY tytułem Książka Roku 2001 wzbogacone o piosenki ze spektaklu teatralnego.

***


Turlututu na wakacjach
Herve Tullet
Wydawnictwo Babaryba

Obowiązkowa pozycja dla fanów twórczości Tulleta. Przygody Turlututu lubimy najbardziej z jego książek.Co sądzicie o moich propozycjach?
Może dorzucicie coś do tej listy? :)

Jeśli planujecie zakupy to pamiętajcie, że w księgarni platon24.pl z kodem MALUSZEK dostaniecie 30% rabatu na wszystko ☺


13 komentarzy:

 1. Może coś od Dwóch Sióstr? „Pod ziemią. Pod wodą” Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński http://regalnowosci.pl/pod-ziemia-pod-woda-aleksandra-mizielinska-daniel-mizielinski/ lub Szur szur ćwir plum! http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-szur_szur_cwir_plum.html i Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-wielkie_gotowanie_na_ulicy_czeresniowej.html :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze pokazane ksiązeczki mają być niebawem w Biedronce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko dlaczego takie drogie... w księgarniach internetowych już za niecałe 9 zł można je kupić.

   Usuń
  2. Te książki występują w dwóch wersjach - z okładką 3D i normalną, twardą oprawą. MoŻe stąd różnice w cenach?

   Usuń
  3. W biedronce są te z 3d. Kosztują 15 zl. Kupiłam 3 z 4 które zostały. Innych książek cala góra a tych juz prawie nie ma

   Usuń
 3. I jeszcze Lew i ptak :) http://www.wydawnictwolajka.pl/p/zapowiedzi.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki to miesiąc? https://www.muchomor.pl/pl/p/Jaki-to-miesiac-/173
  Jajuńciek https://www.muchomor.pl/jajunciek
  Własny kolor http://tatarak.com/pl/nowosciipromocje/55-wlasny-kolor.html
  Rok w mieście http://www.polskailustracjadladzieci.pl/2015/04/zapowiedz-rok-w-miescie.html
  Te mi wpadły w oko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamówiłam własnie na wypróbowanie "Słońce i Księżyc" :D z Platona z Twoją zniżką ;)
  Też jestem ich ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A po ile będą w Biedronce te książki? Zawsze można pójść przejrzeć i jak się spodobają to zamówić w księgarni internetowej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawostki...chętnie bym tego Potargańca poczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Beksa z okladka 3D zachwycila moja corke,do kupienia w Biedronce,okladka robi wrazenie,idealna na prezent.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger