8/21/2021

Magiczne Drzewo - jedna z najlepszych serii książek dla 8-latków

"Magiczne drzewo" to znakomita seria książek dla dzieci i młodzieży autorstwa Andrzeja Maleszki. Do tej pory ukazało się 11 tomów fantastycznych przygód trójki rodzeństwa. 
Książki napisane zostały w konwencji realistyczno-magicznej - łączą świat rzeczywisty i elementy fantastyczne. Przygody w nich opisane zdobyły ogromną popularność i uznanie nie tylko w Polsce.


Jest to opowieść o dzieciach ze sporą dawką magii i dobrego humoru. Historia zaczyna się od burzy, która powaliła wielki stary dąb. Nikt nie wiedział, że było to drzewo magiczne. Z otrzymanego drewna wykonano wiele różnych przedmiotów, a w każdym z nich zachowała się część mocy drzewa. Każdy z nich trafia do innego zakątka świata.

Książka „Czerwone krzesło”, otwierająca cykl, jest dostępna w formie audiobooka, a na jej podstawie został nakręcony pełnometrażowy film. Serial "Magiczne drzewo" zdobył statuetkę Emmy Award - telewizyjny odpowiednik Oscara.

Czerwone krzesło, które poznajemy już w pierwszym tomie - spełnia życzenia, o czym główni bohaterowie dowiadują się niespodziewanie. Rodzeństwo na własnych błędach przekonuje się, że życzenia należy wypowiadać ostrożnie, gdyż niechcący mogą zdziałać wiele złego, na przykład zaczarować rodziców, jak zdarzyło się w ich przypadku.W kolejnych częściach serii dzieci podróżują śladem zaczarowanych przedmiotów i przeżywają wiele przygód. Odnajdują magiczny most, walczą z wyczarowanym olbrzymem, z klonem najmłodszego brata, morskimi stworzeniami, grają w trudną grę. W trakcie podróży spotykają przedziwne postacie i przedmioty.

W serii "Magiczne drzewo" ukazały się:

"Czerwone krzesło"
"Tajemnice mostu"
"Olbrzym"
"Pojedynek"
"Gra"
"Cień smoka"
"Świat ogromnych"
"Inwazja"
"Berło"
"Czas robotów"
"Pióro T-Rexa"

Zapewniam was, że ta seria wciągnie nie tylko dzieci. Sama łapałam się na tym, że nie mogłam doczekać się kolejnego wieczora, żeby kontynuować z moimi pociechami lekturę "Magicznego drzewa". Fabuła jest bardzo dynamiczna, a lekturę dodatkowo umilają elementy humorystyczne, których tu nie brakuje. Całość czyta się świetnie i bardzo szybko. Nie ma przydługawych opisów, ani zastojów akcji. 
W książce dzieje się tak dużo, że każda następna przeczytana strona przynosi coś ciekawego. Zdradzę wam na przykład, że w pierwszej części muszą znosić niemiłą i kapryśną ciotkę, która w pewnym momencie przemienia się w 6-latkę i ostatecznie podróżuje z nimi w poszukiwaniu rodziców :)

Chwilami podczas lektury niemal płakaliśmy ze śmiechu :) Ale momentów grozy też nie brakowało. Przed nami wciąż kilka części serii i nie możemy doczekać się dalszych przygód dzieciaków.
Bardzo was zachęcam do sięgnięcia po te książki.

W najlepszej cenie znalazłam je w mojej ulubionej księgarni internetowej www.DrugieWydanie.pl

3 komentarze:

  1. Głupio się przyznac, ale ani ja ani synek jeszcze o tej serii nie słyszeliśmy

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla młodych miłośników fantastyki to idealne pozycje. Serię Magiczne drzewo już częściowo poznaliśmy. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. O tej serii książek jeszcze nie słyszeliśmy, ale na pewno chętnie sprawdzimy :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger