8/13/2015

Puzzle edukacyjne Trefl - mapa Polski, Europy i świata

Mam słabość do zabawek dla małych globtroterów. Od zawsze lubimy podróżować i chcemy zarażać tą pasją także nasze dzieci. Naprawdę wierzę, że poznawanie świata, różnych miejsc, kultur i ludzi jest bardzo rozwijające (nie tylko dla dziecka), dlatego robimy to przy każdej okazji.
Pogłębianiu podróżniczej pasji służą również różnego rodzaju pomoce i zabawki, które wcale nie kosztują majątku.
Dziś pokażę wam fantastyczne puzzle dla dzieci w różnym wieku (nawet dla 4-latków), które można kupić już za kilkanaście złotych. Każdy zestaw to inna mapa i inna liczba elementów - a co za tym idzie również stopień trudności.
Najlepiej zacząć z "Mapą Polski", liczącą 44 elementy. Państwa sąsiednie układamy łącząc elementy jak tradycyjne puzzle, natomiast elementy składowe Polski podzielone są województwami - każde z województw to jeden element.


Poszczególnym województwom przyporządkowano charakterystyczne symbole w formie obrazka.
Podczas układania możemy więc opowiadać dzieciom o tym, z czego słynie każde z nich, aby uatrakcyjnić zabawę, a przy okazji dostarczyć im nowych, ciekawych informacji. To niezwykle ważne, bo dla przedszkolaków pojęcie "województwa" to przecież czysta abstrakcja.


Na odwrocie puzzli znajdziemy nazwy województw.Puzzle są dość spore, ale układa się je bardzo szybko i przyjemnie :)
Kolejna mapa i kolejny stopień trudności - tym razem "Mapa świata". Ilość elementów nam się dubluje - tu mamy już ich aż 100, więc puzzle dla nieco starszych przedszkolaków, a nawet dzieci klas początkowych. 
Układając obraz w postaci mapy świata nie sposób nie zapamiętać położenia poszczególnych krajów, charakterystycznych budowli czy fauny. Oczywiście nie wszystko od razu zapadnie w pamięć maluchowi - ale z każdą kolejną sesją będzie zapamiętywał coraz więcej. Dzieci uczą się błyskawicznie, a takie zabawki bardzo w tym pomagają.


Ostatni zestaw to już wyższa szkoła jazdy. "Mapa Europy" i 200 elementów, wg. producenta od lat 7.
Mapa jest głównie obrazkowa i wzbogacona o flagi poszczególnych państw. Do mapy dołączona jest legenda, w której znajdziemy różne ciekawostki na temat poszczególnych państw. Legendę układa się najtrudniej :)

Polecam wszystkie 3 mapy - ciekawa, edukacyjna zabawka dla całej rodziny.
A do tego w takiej cenie, że tym bardziej warto :)

Wydawca - Trefl

8 komentarzy:

 1. Ja od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu puzzli z mapą świata. Myślałam o czu czu ale za taką cenę warto skusić się na trefl ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ostatnio nawet mój mąż, choć na ogół nie interesuje się zabawkami, które kupuję, stwierdził,że jak synek podrośnie to trzeba kupić puzzle z mapą bo to taka fajna sprawa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno zastanawiałam się nad kupnem tych puzzli, moje dzieciaki uwielbiają i puzzle, i mapy. Myślę, że to świetne połączenie, bo układanie puzzli wymaga aktywności, a dzięki temu mimowolnie zapamiętuje się położenie kraju czy miasta. Ja w dzieciństwie miałam drewniane układanki - mapę Europy i mapę Polski. Znałam je na pamięć, a i tak uwielbiałam je układać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. A mogę wiedzieć gdzie je kupowałaś?
   Szukam w Internecie, ale zazwyczaj jeden sklep nie ma wszystkich 3 opakowań.

   Usuń
  2. Legolas ma wszystkie, ceny od 15-18.70 zl ☺

   Usuń
  3. Czytam.pl jeszcze taniej 15-16 zl ☺

   Usuń
 5. Wielkie dzięki :)
  Zaraz zamawiam!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger