8/08/2015

Tenzi - wyzwól emocje z uwięzi!

Takie właśnie jest hasło przewodnie tej gry i naprawdę coś w tym jest, bo dzięki szybkiej, dynamicznej i banalnie prostej rozgrywce pozwala ona naprawdę się "wyładować".
Tu liczy się refleks, zręczność i szczęście.
Zasady są tak proste, że można wyjaśnić je jednym zdaniem. Nie wierzycie? Zaraz się przekonacie ☺.Celem graczy jest wyrzucenie na wszystkich 10 kościach tego samego wyniku, ten kto zrobi to pierwszy - wygrywa. I właściwie to wszystko. Ale zapewniam was, że dopóki nie spróbujecie i nie usłyszycie stukotu dziesiątek kości o blat stołu czy podłogę, nie zobaczycie graczy pospiesznie oceniających stan swoich kości i z zapałem przerzucających te, które nie pasują - nie zrozumiecie fenomenu tej gry. 
Grę można dowolnie modyfikować - można grać w tenzi grupowe na czas, czyli wspólnymi siłami starać się wyrzucić na wszystkich kościach tę samą liczbę w jak najkrótszym czasie albo włączyć do gry dodatkowe kości podnosząc tym samym poprzeczkę. Kilka wersji gry opisano w dołączonej instrukcji, my jednak wolimy tenzi klasyczne i grywamy w nie, żeby zresetować się przed jakimiś "grubszymi" grami strategicznymi. Gra świetnie sprawdzi się na imprezie, a także jako gra rodzinna.


Zabawa jest przednia ☺, a gra jest niedroga.
Miłego turlania!
Producent - Rebel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger