9/21/2015

Czytanie globalne z Olo i Mimi

Gdy jakiś czas temu prezentowałam na blogu karty do nauki czytania globalnego, pytaliście mnie, czy mogę polecić jeszcze inne pomoce, wspomagające tę metodę.
Kiedy zostałam poproszona przez panią Monikę Nizioł-Celewicz o zrecenzowanie zestawu do nauki czytania globalnego z serii Olo i Mimi chętnie się zgodziłam.
Te zestawy to nie tylko materiały do nauki czytania metodą Domana - dla najmłodszych, ale także pomagające w opanowaniu czytania przez dzieci rozpoczynające naukę w szkole oraz wspomagające osoby z dysleksją.


Cały kurs obejmuje 2 poziomy, każdy z nich składa się z 3 książeczek formatu A4 na spirali o perypetiach Olo Mimi, kilkudziesięciu kart do każdej z książek oraz instrukcji.


Ja miałam okazję poznać bliżej książeczkę z poziomu 2 - Piknik, której towarzyszy 50 dwustronnych (kolor czarny i czerwony) kart z wyrazami i wyrażeniami. Słownictwo dotyczy pogody i zabaw w parku. Oprócz tekstu i ilustracji mamy tu także pytania sprawdzające stopień zrozumienia tekstu i zagadkę na końcu.


Ten materiał może się przydać również dzieciom stawiającym swoje pierwsze kroki w czytaniu - proste zdania, duże litery, dodatkowe karty do ćwiczenia słów oddzielnie.


Fabuła nie porywa, ale nie o to tu chodzi - to spójna historia z ciekawym słownictwem, która ma wspomagać naukę czytania.

Jeśli interesują was szczegóły metody Glenna Domana, polecam wam ten wpis - KLIK.
Pozostałe teksty na blogu poświęcone temu tematowi - KLIK.

A tu mała ściąga z zasadami - ze Szkoły Talentów:Zestawy do nauki czytania do kupienia na stronie Szkoły Talentów.

I na koniec najważniejsze - jeśli zamierzacie zastosować metodę Domana lub jakąkolwiek inną metodę mającą na celu naukę czytania dzieci w wieku przedszkolnym (lub młodsze), pamiętajcie, że przede wszystkim musi być to dobra zabawa i musi sprawiać dziecku przyjemność.
W przeciwnym razie zniechęcicie je do nauki czytania w wieku szkolnym!

3 komentarze:

 1. świetna metoda, sama wypróbowałam ją na mojej córce, naprawdę działa

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam, ulubione ksiazeczki moich dziewczynek

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam
  Gdzie można zakupić materiały ?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger