1/28/2016

"Mamo, tato, nudzi mi się" czyli co robić w długie, zimowe wieczory?

Dziś pokażę wam 3 książki, które potrafią skutecznie zająć znudzonego szkraba i zapewnić mu ciekawe zajęcie :)
To książki raczej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale mogą też zainteresować bystre przedszkolaki. Każda jest inna, ale wszystkie dostarczają dzieciom ciekawej formy rozrywki.


Na początek "Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu" czyli publikacja autorstwa znanego na całym świecie duetu ilustratorskiego z Hiroszimy. To nietypowa książka obrazkowa, bo takiej ilości szczegółów nie widziałam chyba dotąd w żadnej, ale nie tylko to ją wyróżnia. Przede wszystkim opiera się na fabule - Pan X czyli złodziej widmo kradnie słynny Kamień Chaosu, skutkiem czego wszystko zamienia się w labirynt. Znalezienie Pana X na pewno nie będzie więc łatwe, na każdej stronie czeka na nas masa zdradliwych zakamarków  - niekiedy ściana wyrasta przed nami w najmniej oczekiwanym momencie. Ilustracje są absolutnie zachwycające. Jeśli wasze dzieci lubią takie wyszukiwanki, to ta książka z pewnością im się spodoba.


Książka jest jednocześnie grą, niczym w grze komputerowej pokonujemy kolejne poziomy wtajemniczenia na kolejnych stronach. Za każdym razem mamy przed sobą cel i liczne wyzwania po drodze.


Każda z tych genialnie narysowanych ilustracji to labirynt - przyjrzyjcie się dokładnie, to na pewno go zobaczycie. Gwarantuję wam, że po tej lekturze, wszędzie będziecie widzieć labirynty :)


Gdyby jednak wodzenie palcem po książce okazało się niewystarczające, sięgnijcie po tę pozycję "Absolutnie fantastyczne labirynty" to książka, którą możemy wypełniać.
Bardzo dużo różnorodnych zadań - zawsze jednak opartych na labiryntach. 
Miłośnicy labiryntów będą zachwyceni (jest ich tu ponad 100!) - mogą po niej kreślić do woli rozwijając wyobraźnię przestrzenną, koncentrację i logiczne myślenie.
I na koniec znowu zeszyt kreatywny z łamigłówkami, ale z nieco innej beczki (choć i tu znajdziemy labirynty :)) - "Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło" to świetna pozycja przybliżająca dzieciom związki frazeologiczne i wzbogacająca ich słownictwo. Jednocześnie jest tu tak wiele różnorodnych zadań i łamigłówek, że trudno się od niej oderwać. Różnice, krzyżówki, rysunki, kolorowanki, łączenie punktów. Świetne ćwiczenia grafomotoryczne i logiczne zarazem, dodatkowo wzbogacone o ciekawe związki frazeologiczne. Publikacja jest w formie bloku, z którego możemy łatwo wyrywać kartki (druk jest jednostronny), zatem to przydatny materiał również dla nauczycieli i wychowawców.

I co, myślicie, że z takimi materiałami można się nudzić?

Wydawnictwo Nasza Księgarnia 

6 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super propozycje. Moje dzieci uwielbiają tego typu książki. Tych nie znamy ale teraz z pewnością kupimy. Wspaniały blog, czekamy na kolejne wpisy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znamy i bardzo nam się podobają i rzeczywiście zajmują popołudnia i wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, te labirynty są faktycznie absolutnie fantastyczne:) A moja Izunia uwielbia labirynty, więc już wiem jaki prezent sprawię jej na Zajączka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kusi mnie ta druga książka z labiryntami... Córcia niby fanką tego typu łamigłówki nie jest ale w takiej wersjii pewnie by Jej się spodobało ;-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger