Dziś pokażę wam 3 książki, które potrafią skutecznie zająć znudzonego szkraba i zapewnić mu ciekawe zajęcie :)
To książki raczej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale mogą też zainteresować bystre przedszkolaki. Każda jest inna, ale wszystkie dostarczają dzieciom ciekawej formy rozrywki.
Na początek "Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu" czyli publikacja autorstwa znanego na całym świecie duetu ilustratorskiego z Hiroszimy. To nietypowa książka obrazkowa, bo takiej ilości szczegółów nie widziałam chyba dotąd w żadnej, ale nie tylko to ją wyróżnia. Przede wszystkim opiera się na fabule - Pan X czyli złodziej widmo kradnie słynny Kamień Chaosu, skutkiem czego wszystko zamienia się w labirynt. Znalezienie Pana X na pewno nie będzie więc łatwe, na każdej stronie czeka na nas masa zdradliwych zakamarków - niekiedy ściana wyrasta przed nami w najmniej oczekiwanym momencie. Ilustracje są absolutnie zachwycające. Jeśli wasze dzieci lubią takie wyszukiwanki, to ta książka z pewnością im się spodoba.
Książka jest jednocześnie grą, niczym w grze komputerowej pokonujemy kolejne poziomy wtajemniczenia na kolejnych stronach. Za każdym razem mamy przed sobą cel i liczne wyzwania po drodze.
Każda z tych genialnie narysowanych ilustracji to labirynt - przyjrzyjcie się dokładnie, to na pewno go zobaczycie. Gwarantuję wam, że po tej lekturze, wszędzie będziecie widzieć labirynty :)
Gdyby jednak wodzenie palcem po książce okazało się niewystarczające, sięgnijcie po tę pozycję "Absolutnie fantastyczne labirynty" to książka, którą możemy wypełniać.
Bardzo dużo różnorodnych zadań - zawsze jednak opartych na labiryntach.
Miłośnicy labiryntów będą zachwyceni (jest ich tu ponad 100!) - mogą po niej kreślić do woli rozwijając wyobraźnię przestrzenną, koncentrację i logiczne myślenie.
I na koniec znowu zeszyt kreatywny z łamigłówkami, ale z nieco innej beczki (choć i tu znajdziemy labirynty :)) - "Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło" to świetna pozycja przybliżająca dzieciom związki frazeologiczne i wzbogacająca ich słownictwo. Jednocześnie jest tu tak wiele różnorodnych zadań i łamigłówek, że trudno się od niej oderwać. Różnice, krzyżówki, rysunki, kolorowanki, łączenie punktów. Świetne ćwiczenia grafomotoryczne i logiczne zarazem, dodatkowo wzbogacone o ciekawe związki frazeologiczne. Publikacja jest w formie bloku, z którego możemy łatwo wyrywać kartki (druk jest jednostronny), zatem to przydatny materiał również dla nauczycieli i wychowawców.
I co, myślicie, że z takimi materiałami można się nudzić?
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńSuper propozycje. Moje dzieci uwielbiają tego typu książki. Tych nie znamy ale teraz z pewnością kupimy. Wspaniały blog, czekamy na kolejne wpisy.
OdpowiedzUsuńZnamy i bardzo nam się podobają i rzeczywiście zajmują popołudnia i wieczory.
OdpowiedzUsuńCiekawe pozycje :)
OdpowiedzUsuńKurcze, te labirynty są faktycznie absolutnie fantastyczne:) A moja Izunia uwielbia labirynty, więc już wiem jaki prezent sprawię jej na Zajączka:)
OdpowiedzUsuńKusi mnie ta druga książka z labiryntami... Córcia niby fanką tego typu łamigłówki nie jest ale w takiej wersjii pewnie by Jej się spodobało ;-)
OdpowiedzUsuń