2/02/2016

Książniczka Adela - seria książeczek nie tylko dla księżniczek

Dziś chcę pokazać wam kolejną ciekawą serię książeczek dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Jej bohaterką jest księżniczka Adela i jej bliscy. Adela, choć jest księżniczką zmaga się z problemami typowymi dla wszystkich dzieciaków. 
Historyjki są ciekawe, nie przesłodzone, momentami nawet zabawne. Chcecie zajrzeć do środka?Na początek "Księżniczka Adela szuka przyjaciela". Pewnego dnia nasza bohaterka poczuła się samotna. Postanowiła znaleźć sobie prawdziwego przyjaciela. Jej ojciec szybko ogłosił casting na najlepszego kandydata do tej roli, okazuje się jednak, że wybór nie będzie łatwy. Żadna z osób wskazanych przez księżniczkę nie spełniała jej oczekiwań - wszystkim czegoś brakowało.
W końcu księżniczka przekona się, że przyjaźni wcale nie musi szukać daleko - wystarczy rozejrzeć się wokół i dostrzec tych, którzy są tuż obok.

Kolejna część "Księżniczka Adela i książę Aleksander" to opowiadanie o odwiedzinach kuzyna księżniczki. Jego wizyta wzbudza ogólne poruszenie i skupia całą uwagę otoczenia, co niekoniecznie podoba się księżniczce. Wszyscy są bardzo mili dla gościa, z wyjątkiem Adeli. No cóż, nie łatwo opanować zazdrości. Na szczęście wszystko skończy się dobrze :)

W opowiadaniu "Księżniczka Adela i prezent dla króla" dziewczynka głowi się, co podarować tacie na urodziny. Czego tak naprawdę mu brakuje? Czy istnieje coś czego jeszcze nie posiada? Czy zebrana kwota wystarczy na coś naprawdę wyjątkowego? A może pieniądze w ogóle nie będą potrzebne?

I na koniec "Księżniczka Adela i duszek Elbit" - tajemnicza historia z książkami w tle. Książki zaczynają wymykać się spod kontroli. W pewnym momencie, trudno je już ogarnąć. Czy Adeli i jej przyjaciołom uda się rozwiązać tę niezwykłą zagadkę?

Książki są teraz w świetnej cenie - po 7,50 za sztukę - KLIK
To naprawdę niewiele za ciekawe opowieści w twardej oprawie.

Wydawnictwo Papilon

2 komentarze:

  1. Chętnie zapoznałabym się z perypetiami Adeli! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znałam, ale biorąc pod uwagę fazę na księżniczki w życiu Tosi, chyba czas się zapoznać:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger