4/14/2016

Rodzinne czary mary - czyli sztuka iluzji w domowym zaciszu

Dziś znowu urządziliśmy sobie wieczór magii :)
Razem z moją uroczą asystentką zaserwowałyśmy babci, tacie i maluszkowi kilka naprawdę efektownych sztuczek. Może to i zestaw dla maluchów, ale widzowie naprawdę mieli nie lada zagadkę głowiąc się nad rozwiązaniem.
Udało nam się zrealizować zaledwie kilka sztuczek, ale na pewno będzie kontynuacja, bo mamy jeszcze ich kilka w zanadrzu :)W realizacji naszych magicznych wyzwań pomagał nam zestaw "Magiczne sztuczki Taty Muminka" od Tactic.
Mamy tu komplet akcesoriów i instrukcję wykonania 18 sztuczek.


Zestaw dedykowany jest dzieciom od lat 5. My bawimy się nim z moją 4-latką, która chętnie wciela się w rolę uroczej asystentki, a niektóre sztuczki wykonuje sama.


Jakość elementów jest dość przeciętna - niektóre podobają mi się bardziej inne mniej, karty są bardzo cienkie, a króliki z delikatnej gąbki, większość elementów jest wykonana z plastiku. Niemniej jednak podoba mi się motyw Muminków :)
Ale choć elementy nie wyglądają jak z show Davida Copperfielda, to moja córa za nimi przepada - i o to chodzi :)
Mamy tu króliki wyciągane z kapelusza, lewitującą różdżkę, odgadywanie przedmiotów w zamkniętym pudełku, znikająca moneta, piłeczka zmieniająca kolor, pudełko z mieczami, wędrujące Muminki - a to nie wszystkie możliwości tego zestawu.


Takie zabawy są doskonałą lekcją zręczności - wszakże umiejętnie wykonana sztuczka wymaga wielu umiejętności - odwrócenia uwagi, utrzymania kontaktu z publicznością, zręcznych dłoni, szczypty blefu.


Widzowie zachwyceni, artyści szczęśliwi :) Czegóż chcieć więcej?


A wy lubicie takie czary? :)

"Magiczne sztuczki Taty Muminka" od Tactic 

4 komentarze:

  1. Elemęty bardzo malutkie ale bardzo ciekawa propozycja no i coś orginalnego

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe czy męża też można byłoby zniknąć :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawe rozwiązanie, na pewno skutecznie można przyciągnąć uwagę dziecka. A nóż odkryje w sobie magiczne powołanie?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger