5/10/2016

Zwykłe / niezwykłe puzzle - Schmidt Spiele "Premium Quality"

Dziś mam inspirację dla tych zdecydowanie starszych "maluszków" a nawet ich rodziców :) Te puzzle pokazywałam już wśród ostatnich prezentowych inspiracji na Dzień Dziecka, pytaliście jak się sprawdzają i czy rzeczywiście można je zwijać i podnosić, potwierdzam, można!
Zresztą sami zobaczcie :) Recenzja puzzli Schmidt Premium od G3.
Nie ma się co oszukiwać, że 500 czy 1000 -elementowe puzzle układa moja 4-latka. To bardziej zabawka dla nas, dorosłych i dzieciaków w wieku 8+ (choć z tym naprawdę różnie bywa).
Myślałam, że w dziedzinie puzzli nic już mnie nie zaskoczy, ale to kolejny moment, kiedy powinnam sobie powiedzieć "nigdy nie mów <nigdy>".
Nie wiem czy też tak macie, że trudno rozstać się z mozolnie ułożonym obrazkiem. Tym bardziej, gdy przedstawia coś naprawdę fajnego.
Te puzzle są inne. Po ułożeniu obrazek można podnosić, a nawet go zwijać (jak naleśnik), a on i tak pozostanie nienaruszony. 


Elementy są bardzo dobrej jakości, twarde, nie rozwarstwiają się, doskonale do siebie pasują, a po połączeniu dobrze się trzymają i jednocześnie zachowują elastyczność niezbędną do ich zwijania czy podnoszenia (i to bez żadnych dodatkowych mat).
Taki efekt osiągnięto dzięki wykorzystaniu bardzo cienkich i precyzyjnych wykrojników, co umożliwiło bardzo dokładne dopasowanie elementów.


Dodatkowym atutem tych puzzli jest to, że są pokryte matowym lakierem i nie odbijają światła (czemu inni producenci na to nie wpadli?). Teraz wystarczy jeden rzut oka i od razu widać odpowiedni element, nie trzeba przyglądać mu się z kilku stron.


Ułożenie obrazka trochę zajmuje, ale to fantastyczny relaks i reset po całym dniu pracy. Niekiedy bardzo mi potrzebny :)

Z 500-tką poszło dość łatwo - teraz czeka nas kolejne wyzwanie :)
I ta grafika! 


Wbrew pozorom puzzle tej jakości nie kosztują wiele - ich ceny są porównywalne z innymi puzzlami na rynku. Taki tysiak na przykład można kupić już za 30 zł - klik


Więcej o puzzlach przeczytacie tu - KLIK
Dystrybutor - G3

3 komentarze:

  1. Świetny pomysł! Idealnie by się u nas sprawdziły takie zwijanie puzzle, bo Tomski ma zawsze "problem" żeby się rozstać z obrazkiem. Tylko szkoda,że tylko te dwie wielkości dostępne w tej opcji, bo dla nas jeszcze trochę za trudne:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super. Uwielbiam puzzle ale moje maluchy stawiają w tej kwestii pierwsze kroki więc na te konkretne przyjdzie nam jeszcze troszkę poczekać :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wyglądają bardzo interesująco. Muszę zapamiętać, przydadzą się, kiedy będę szukać prezentu dla chrześniaka;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger