5/09/2016

Książka - najlepszy prezent. Garść inspiracji dla starszaków.

Jak w temacie :) 
Zawsze sporo u nas książek dla dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego teraz postawiłam na pozycje dla starszaków. Do wczorajszych propozycji prezentowych dorzucam świeżą porcję książkowych inspiracji dla czytelników w wieku 6+, 8+ i 10+.
Miłej lektury!


ELEMENTARZ MATEMATYCZNY (6+)

Książka, która potrafi przekonać dzieci do matematyki i uwierzyć, że to prawdziwa królowa nauk.
Zbiór ciekawych opowiadań, których bohaterami są Antek, Leon, Lenka i kotek Itek, a także Julek, Maciuś, Ada i Krzysio. Dzieciaki bardzo lubią spędzać wspólnie czas. Poznając ich perypetie czytelnicy niejako przy okazji przyswajają różne zagadnienia matematyczne (w wielu przypadkach nawet nie zdając sobie z tego sprawy).
Książka przyswaja dzieciom pojęcie liczb, zbiorów, proste działania matematyczne, miary, wagi, figury geometryczne, pojęcie czasu i przestrzeni. To zaledwie część matematycznego bogactwa, jakie staje się udziałem młodych czytelników.
Dodatkowo bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie "ściągawki" na pierwszych stronach.
Elementarz jest zgodny z podstawą programową dla klas 1-3, stanowi więc bardzo ciekawy materiał do uzupełnienia szkolnej wiedzy lub rozbudzenia w naszych pociechach zainteresowania matematyką.

KLIK


OPOWIEŚCI BIBLIJNE (8+)

Na rynku jest sporo wersji biblijnych opowiadań dla dzieci. Szczególnie przybywa ich w okresie "okołokomunijnym". Niestety wcale nie łatwo trafić na naprawdę dobrą książkę o tej tematyce. Większość tych, które spotkałam ocierają się o kicz lub są całkowicie niedostosowane do młodego czytelnika - zarówno w warstwie językowej, jak i graficznej. Niestety te estetyczne koszmarki bardzo często zerkają na nas z księgarnianych półek, szczególnie w sklepach z dewocjonaliami.
A tu proszę - można? Pewnie! Bardzo dobre wydanie, świetnie napisane historie, ciekawi autorzy, interesujące ilustracje.
Książka jest podzielona na Stary i Nowy Testament i znajdziemy w niej najbardziej znane opowieści biblijne. Będzie więc Adam i Ewa, Abraham, Mojżesz, Salomon, Hiob oraz Jezus i jego niezwykłe czyny. Bardzo dobrze poprowadzone teksty, bez nadmiernego patosu i przerysowania, które tak często razi mnie w religijnych publikacjach. Autorzy w zwyczajny sposób opowiadają o sprawach niezwykłych i śmiem zaryzykować stwierdzenie, że w ten sposób lepiej trafiają do serc i umysłów czytelników. RAZMUS, PONTUS i PIES TOKER (10+)

Kolejna (i z pewnością nie ostatnia) pozycja autorstwa Astrid Lindgren na naszej półce.
Znowuż detektywistyczna tematyka, której naprawdę trudno mi się oprzeć i znowu przeczytałam ją z przyjemnością (nie ma obaw, czytam też "dorosłe" książki :P).
Generalnie książki Astrid biorę w ciemno. To kolejny tytuł, którego nie znałam - a naprawdę warto bo czyta się go znakomicie. 
Dwaj przyjaciele doskonale potrafią zorganizować sobie czas. Mają masę zwariowanych pomysłów, a gdy trzeba, naprawdę wykazują się rozsądkiem. Pewnego dnia przypadkiem są świadkami kradzieży cennych sreber. Przygotujcie się na wartką akcję i naprawdę ciekawą fabułę. 
Będzie napięcie, będą emocje a wszystko to namalowane znakomitym piórem słynnej Astrid.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger