7/28/2016

Poznajemy świat z dziećmi - domowe lekcje podróżnicze

Ilość wpisów o tematyce geograficznej na naszym blogu chyba nikogo już nie dziwi. 
Podróże pasjonująnas od lat i udało nam się zarazić dzieci tą naszą ciekawością świata.
Poza częstymi wycieczkami, lubimy otaczać się publikacjami, przybliżającymi dzieciom miasta, państwa i kontynenty, opowiadamy, oglądamy, rysujemy, wyklejamy, co tylko przyjdzie nam do głowy :)
Niedawno sięgnęłam po świetny atlas obrazkowy dla dzieci (nawet już 3-latków) z okienkami i bardzo fajne wielkoformatowe kolorowanki. Chętnie je wam pokażę :)


"Atlas obrazkowy. Książka z okienkami" to polskie wydanie znanej pozycji wydawnictwa Usborne. Cenowo różnica jest olbrzymia, bo tę polską wersję od Olesiejuka można znaleźć jakieś 50 zł taniej.
Atlas krótko mówiąc jest rewelacyjny. Ma kartonowe strony i ogromny plakat z mapą świata. Stron jest 16, ale kryje się w nich cała masa niespodzianek. Każda strona kusi nas masą okienek, które ciekawskie rączki uwielbiają otwierać. 
Taka forma zdecydowanie zachęca maluchy do poznawania świata i sprawia, że zgłębianie tajemnic świata jest prawdziwą przygodą.


Przyznam się wam, że sama łapię się na tym, że chwilami nie mogę się powstrzymać przed otworzeniem tych okienek :)
Informacje jakie tu znajdziemy są bardzo ciekawe i przystępnie opisane, ilustracje kolorowe i zabawne.
Ciekawostki sąbardzo zróżnicowane - niektóe dla młodszych, inne dla nieco starszych dzieci. Moim zdaniem to pozycja zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci szkolnych.
Hmmm, jakby za moich czasów były takie książki, a nudne lekcje geografii w szkole przybrałyby taką formę :)
Tą świetnąksiążkę można kupić już za około 20 zł :)
Jeśli będziecie chcieli odetchnąć po tej porcji wiedzy, to sięgnijcie po wielkie mapy do kolorowania z serii "Z kredkami dookoła świata"
Świetne nie tylko do domu, ale także do przedszkoli, bo można je fantastycznie wykorzystać podczas zajęć. 
Nie myślcie jednak, że znajdziecie tu jedynie obrazki do kolorowania. Tu aż roi się od ciekawostek bardzo ciekawie przedstawionych. 
A co więcej, mapy są naprawdę duże (format A3) a przy tym kosztują około 8 zł :)Może polecicie nam inne ciekawe publikacje geograficzne?

Wydawnictwo Olesiejuk

Do kupienia tu - KLIK/KLIK/KLIK

Więcej geograficznych inspiracji - KLIK

4 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger