1/06/2017

Książki z okienkami znakomitym pomysłem na zdobywanie wiedzy przez dzieci

Zapewne książki z okienkami nie są dla was niczym nowym. Ostatnio dość często można je spotkać. Jednak nie wszystkie tytuły z okienkami są udane i godne polecenia. Czasami zarówno wydanie, jak i informacje w okienkach pozostawiają wiele do życzenia. Ale na szczęście bardzo wiele książeczek z okienkami jest doskonała, w tym polskie wydania słynnych już książek angielskiego wydawnictwa Usborne, któe na naszym rynku możemy kupić dzięki wydawnictwu Olesiejuk - do tego w dużo niższych cenach, niż angielskie wydania.

Wszystkie te książki są znakomitej jakości, są z grubego kartonu, mają zaokrąglone rogi, a każda strona skrywa całą masę tajemnic.
To książki od których trudno się doerwać, głównie z powodu tego elementu zaskoczenia, bo nigdy nie wiemy co kryje się w danym okienku.
Zacznijmy od "Sztuki". Jakiś czas temu zachęcałam was do jak najwcześniejszego zaznajamiania z nią dzieci -> KLIK/KLIK. Bardzo ciekawie zaprojektowane rozkładówki - odkrywanie sztuki, akt tworzenia, kolorowe pomysły, ruchome obrazy, światła, ukryte znaczenia, detektywi sztuki, a na końcu dodano krótki słowniczek z wyjaśnieniem trudniejszych pojęć.
Definicje i opisy są bardzo przystępnie napisane, dużo obrazków, dymki, krótkie komentarze, wszystko to zapewni zainteresowanie dziecka taką właśnie niecodzienną formą książki.
Trudno określić grupę wiekową, dla której taka książka będzie odpowiednia. Moim zdaniem można zacząć zgłębiać ją już z przedszkolakiem i nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby czytały ją też uczniowie szkół podstawowych, bo naprawdę zawarto tu wiele ciekawostek.

Kolejny fantastyczny tytuł to "Atlas obrazkowy", który moim zdaniem powinien znaleźć się u każdego dziecka. To również to polskie wydanie znanej pozycji wydawnictwa Usborne. Cenowo różnica jest olbrzymia, bo tę polską wersję od Olesiejuka można znaleźć jakieś 50 zł taniej.
Atlas krótko mówiąc jest rewelacyjny. Ma kartonowe strony i ogromny plakat z mapą świata. Stron jest 16, ale kryje się w nich cała masa niespodzianek. Każda strona kusi nas masą okienek, które ciekawskie rączki uwielbiają otwierać. 
Taka forma zdecydowanie zachęca maluchy do poznawania świata i sprawia, że zgłębianie tajemnic świata jest prawdziwą przygodą.
Informacje jakie tu znajdziemy są bardzo ciekawe i przystępnie opisane, ilustracje kolorowe i zabawne.
Ciekawostki sąbardzo zróżnicowane - niektóe dla młodszych, inne dla nieco starszych dzieci. Moim zdaniem to pozycja zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci szkolnych.
Hmmm, jakby za moich czasów były takie książki, a nudne lekcje geografii w szkole przybrałyby taką formę :)

I moja ostatnia propozycja na dziś - "Nasz świat - pytania i odpowiedzi", a w niej ponad 60 okienek i duża rozkładana mapa. Fantastyczny pomysł, jak objaśnić dzieciom ważne zjawiska, które je frapują. Kiedy zachodzą pewne zjawiska, gdzie znikają Słońce i Księżyc, co sprawia, że wieje wiatr i wybuchają wulkany, ile jest na Ziemi ludzi, państw i języków, dlaczego Ziemia jest okrągła a niebo niebieskie, czy wszystkie rzeki wpływają do mórz, któe zwierzęta żyją w miastach, w któym kierunku jest północ? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej pięknie wydanej i kolorowej książce. Dzięki tej książce nasze pociechy mogą naprawdę poszerzyć swoją wiedzę i odpowiedzieć sobie na wiele pytań, które je nurtują.

Książki znajdziecie w różnych księgarniach internetowych.
Naprawdę polecam :)

Atlas obrazkowy
Sztuka. Książka z okienkami
Nasz świat. Pytania i odpowiedzi

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger