1/02/2017

O Zuzi, która nie wierzyła w dobre wróżki - pod patronatem "Maluszkowych Inspiracji"

Małe dziewczynki i ich zamiłowanie do dobrych wróżek nikogo nie dziwi, a jednak to wcale nie takie oczywiste. Wiara w potęge bajek i własnej wyobraźni może stanowić skuteczną odskocznię od nudnej i niekiedy trudnej codzienności. Zawsze przecież można uciec od codzienności, przenieść się do innego wymiaru i stać się w jednej chwili kimś zupełnie innym. Taką moc ma jedynie wyobraźnia, to moc prawdziwie magiczna, która pozwala nam spełniać wszystkie marzenia, moc, którą mamy na własność i której nigdy nie powinniśmy całkowicie utracić.


A jednak niekiedy dzieci przestają wierzyć w potęgę bajek. Być może za sprawą starszego rodzeństwa, znajomych, być może dorosłych - odrzucają wiarę w bajkowe postacie i ich obecność w swojej codzienności. Odrzucają wszelką fikcję, wróżki, elfy, Mikołaje i nieco przedwcześnie stają się zbyt poważne i pozbawione dziecięcej radości. 
Tak było z Zuzią, bohaterką książeczki, którą dziś możecie u nas zobaczyć. 
Zuzia jest prześliczną 4-latką i zupełnie nie wierzy we wróżki. I to właśnie one postanawiają przekonać dziewczynkę, że istnieją naprawdę, a tym samym przywrócić jej dziecięcą radość :)


Książka o Zuzi jest niezwykle sympatyczna, wprost rozbraja uroczymi, słodkimi ilustracjami. Agnieszka Filipowska czaruje kolorami i pięknymi detalami. Autorka (Anna Potyra) ciekawie nakreśliła postacie wróżek, mają różne imiona i są dość charakterystyczne. Dzięki temu łatwiej je zapamiętać.
Jest jeszcze kotek (o wdzięcznym imieniu Klusek) i piesek (Hultaj), więc miłośnicy czworonogów będą usatysfakcjonowani :)
Każda z 3 wróżek postanawia na własny sposób przekonać Zuzię, aby uwierzyła w ich istnienie. Szybko okaże się jednak, że to niełatwe zadanie. Kolejne próby kończą się fiaskiem. Zapewniam was jednak, że książka ma urocze zakończenie, które na pewno spodoba się dzieciom.
Jeśli macie ochotę przenieść się do krainy na pograniczu magii i rzeczywistości, to koniecznie Książka "O Zuzi, która nie wierzyła w dobre wróżki" otwiera serię "Zuzia i dobre wróżki", niebawem ukaże się kolejna część i już nie możemy się doczekać.
Z przyjemnością obejmujemy patronatem tę uroczą serię :)

4 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger