6/27/2017

Świat Malucha: Emocje i Zwierzęta - fantastyczne zestawy na wakacyjne dni - patronat Maluszkowych Inspiracji

Jeśli właśnie poszukujecie czegoś, co zajmie waszego 2- lub 3-latka na wakacjach, to mam coś, co was zainteresuje.
Niedawno ukazały się znakomite pakiety dla maluchów, w skład których wchodzą karty, książeczka z łamigłówkami i zestaw ponad 200 zagadek.
Pakiety występują w 2 wersjach tematycznych  - "Emocje" i "Zwierzęta" - idealnych dla tej grupy wiekowej.

w co się bawić z dwulatkiem, karty do zabawy dla dwulatka, karty dla trzylatka

Zagadki dla maluchów w podobnej formie używamy od dawna - praktycznie na każdym etapie rozwoju dziecko bardzo się nimi interesuje, a wygodną książeczkę z klipsem można zabrać dosłownie wszędzie - sprawdzi się w pociągu, w poczekalni, na lotnisku, ale także wtedy, gdy naszym pociechom znudzą się zabawy ruchowe i zechce pobawić się inaczej.
Kto z nas nie lubi się sprawdzać i dowiadywać nowych rzeczy? Nie inaczej jest z dziećmi, bo dzięki takim zabawom poznają i zaczynają lepiej rozumieć otaczający świat, a jaką satysfakcję daje im udzielenie poprawnej odpowiedzi!


Jeden zestaw to pakiet poniżej przedstawionych produktów.
Karty - 15 sztuk - pomagają rozwinąć słownictwo 2-latka. W przypadku starszych dzieci przydadzą się podpisy, spełniające normy czytania globalnego (metoda Domana) - wyraźna czcionka bez ozdobników, słowa pisane małą literą. Karty są tekturowe i trwałe, mają zaokrąglone rogi, więc szybko się nie zniszczą.
Zagadki obrazkowe na klipsie - ponad 200 zagadek dostosowanych do wieku dzieci, a więc 2-3 lata. Ich stopień trudności jest dobrze zróżnicowany, niektóre będą dla naszych pociech łatwe, przy innych będą potrzebowały naszej pomocy.
Książeczka z zadaniami na spostrzegawczość - 16 stron - to na wypadek, gdyby nadal było nam mało zadań :)


Zestaw fantastycznie wspiera rozwój mowy, który w tym okresie jest niezwykle dynamiczny, a dodatkowo dostarcza dzieciom wiedzę o otaczającym świecie.


Ilustracje są zabawne i kolorowe, zachęcają do zabawy, dzieci poznają zwierzęta różnych środowisk - domowe, leśne, mieszkające w gospodarstwie czy gatunki egzotyczne.
W serii Świat malucha ukazał się również zestaw poświęcony emocjom. To bardzo istotny temat, któremu warto poświęcić dłuższą chwilę z naszą pociechą.
Małe dzieci dopiero uczą się nazywać swoje emocje, uczą się też je opisywać. 


Zestaw "Emocje" to świetny materiał do takich rozmów - bardzo podoba mi się to, że na kartach są prawdziwe postacie, a nie obrazki. Taka forma ułatwi dzieciom rozpoznawanie emocji na podstawie min. Karty można stosować na różne sposoby, jednym z nich jest omawianie ich kolejno, wspólne zastanawianie się, kiedy tak się czujemy, co może spowodować taki stan, czy kiedykolwiek tak się czuliśmy, czy to wesoły czy raczej smutny stan itd.


Nasz blog objął serię "Świat malucha" patronatem medialnym. To zdecydowanie produkt godny polecenia - zerknijcie na stronę @Kapitan nauka, znajdziecie tam masę inspiracji :)


Znacie nasze inne PATRONATY? :)

4 komentarze:

  1. Czy można dostać gdzieś stacjonarnej? Kupilabym przed sobotnim wyjazdem.

    OdpowiedzUsuń
  2. te ze zwierzaczkami są absolutnie przesłodkie, ale te z emocjami mnie zaskoczyły, na pewno jest to coś bardzo przydatnego dla każdego dziecka, szczególnie wtedy kiedy ma trudności z rozpoznawaniem uczuć innych osób; wszystko widzę jest jasno pokazane i myślę że i w przedszkolu przydałyby się takie zabawy!

    OdpowiedzUsuń
  3. U nas do kupienia na poczcie polskiej mają zawody i dźwięki...ale to pewnie jak się trafi

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger