11/18/2017

Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury - prehistoryczna podróż dla małych i dużych

Ta książka to jedna z najgorętszych premier jesieni. Generalnie każda kolejna część serii "Opowiem ci, mamo..." jest hitem, ale tu o ilustracje zadbała genialna Emilia Dziubak, której nikomu chyba nie trzeba przedstawiać :) Co więcej, tematyka prehistoryczna zawsze znajdzie swoich zwolenników - niezależnie od wieku czy płci. Ta książka spodoba się zarówno miłośnikom dinozaurów, jak i tym, którzy dopiero chcą je poznać bliżej. Jest tak ciekawa, że sama z przyjemnością czytam ją swoim dzieciom, a przy okazji dowiaduję się ciekawostek o tych pradawnych gadach.

Nasza Księgarnia, książki dla przedszkolaka, książki kartonowe, Opowiem ci mamo, co robią dinozaury, seria opowiem ci mamo


Serię "Opowiem ci mamo..." znamy doskonale, mamy wszystkie dotychczas wydane tytuły. Choć jest to seria, to sposób prezentowania poszczególnych tematów nie jest taki sam. Niektóre są skierowane do najmłodszych czytelników, mają niewiele tekstu i proste, zabawne ilustracje, na których maluszki mogą wyszukiwać różne szczegóły. Inne, jak "Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód", czy właśnie wydana pozycja o dinozaurach, skierowane są do dzieci, które są faktycznie zainteresowane danym tematem - przekazują wiele ciekawych informacji, wyjaśniają różne procesy i zjawiska.

"Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury" - to prawdziwa prehistoryczna podróż. Znakomite ilustracje sprawiają, jakbyśmy naprawdę przenieśli się w czasie. Na kolejnych rozkładówkach poznajemy liczne gatunki pradawnych stworzeń zamieszkujące Ziemię w poszczególnych okresach. Dodatkowo znajdziemy tu masę ciekawostek na temat życia na Ziemi wiele lat temu oraz dinozaurów i innych zwierząt, jakie wówczas ją zamieszkiwały. Podobnie, jak w poprzednich częściach serii, mamy tu zadania dla młodych czytelników, takie, jak szukanie różnic czy labirynt.


Osobiście nigdy nie byłam fanką tej tematyki, ale muszę przyznać, że ta książka jest tak ciekawie skonstruowana, że przeczytałam wszystko - od deski do deski :) Dlatego właśnie polecam ją nie tylko tym, którzy fascynują się dinozaurami, ale też tym, którzy chcieliby je nieco bliżej poznać. To naprawdę ogromnie przyjemne zajęcie :)


A ciekawa treść w połączeniu z tak znakomitymi ilustracjami, jak tu, tworzy naprawdę znakomity kąsek. Myślę, że ta książka zagości pod niejedną choinką, jako gwiazdkowy prezent i na pewno sprawi radość obdarowanemu. Jej wspólna lektura podczas świąt będzie ogromną przyjemnością."Opowiem ci mamo, co robią dinozaury"
Emilia Dziubak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger