1/10/2018

Twoje dziecko się nudzi? Seria ART Egmont najlepsza na ferie! + KONKURS

Zima w mieście? Pogoda nie dopisuje? Brak pomysłu na zajęcie w ferie? ART Egmont jest najlepszą receptą na nudę! Pięknie wydane, aktywizujące książki zachwycą młodszych i starszych czytelników – wciągną rodzinę do wspólnej zabawy!ART Egmont to wyjątkowa seria wydawnictwa Egmont pod której szyldem ukazało się do tej pory wiele wspaniałych pozycji. To prawdziwe książkowe dzieła sztuki, które naprawdę warto mieć na swojej półce. Nie dość, że pięknie się prezentują, to są niezwykle wartościowe. Doskonale oddziałują na zmysł estetyczny, przekładając kolejne strony czujemy się jak w jakimś współczesnym muzeum czy galerii, na każdej ilustracji pragniemy się dłużej zatrzymać, analizujemy kontury, szczegóły, dobór barw, kreskę. 

Można na przykład przygotować pokaz magicznych sztuczek! Pomocne będą przy tym propozycje tricków zawarte w książce Megasztuczki dla małych magików. Mamy tu aż 25 wyjaśnień znanych nam magicznych sztuczek. To książka, która uchyla rąbka tajemnicy sztuki iluzji i pozwala samodzielnie przeprowadzić wiele tricków. Poza szczegółowym opisem sztuczek, wraz z instrukcją ich wykonania, mamy tu też wiele istotnych informacji na temat występów na scenie - na przykład, jak opanować tremę, jakie są cztery złote zasady magików, co zrobić, gdy sztuczka nam się nie uda albo czym jest adaptacja sensoryczna. To nie jest kolejna książka o magii dla małych dzieci. To naprawdę pozycja dla wymagających młodych ludzi, których fascynuje sztuka iluzji. Znakomitym "skutkiem ubocznym" takiej pasji jest nabycie umiejętności swobodnego występowania przed publicznością i nabranie pewności siebie.
Reprinty popularnych na początku XX wieku książek Co? Jak? Napisać? oraz Co? Jak? Narysować? pozwolą rozwinąć talenty pięknego pisania i rysowania skomplikowanych obrazków w prosty sposób, dzięki łatwym metodom opracowanym przez profesjonalistów. Każda z książek dokupić można osobny zeszyt ćwiczeń, który pozwoli sprawdzić w praktyce, jak pięknie pisać i rysować zgodnie z opisanymi w książkach założeniami. Ciekawym sposobem spędzenia wolnego czasu są również różnorodne zagadki. Który maluch nie lubi zagadek? Może te przepięknie ilustrowane przez Marianne Oklejak w folkowym wydaniu Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych, które pobudzają nie tylko umysł, ale też wrażliwość estetyczną. Mogą być też ciekawym wstępem do rozmowy o polskiej kulturze ludowej – w której pomocne będą Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych. Przepięknie zilustrowane zwyczaje i elementy kultury ludowej poszerzą wiedzę i zachwycą oko. Mamy tu różności - ozdoby, nakrycia głowy, elementy garderoby, wspomniane instrumenty, regionalne przyśpiewki i zwyczaje, pisanki, przedmioty użytkowe. Na jednej rozkładówce prawdziwy bal - stroje regionalne w pełnej krasie. Na innej stępki, czerpaki, cebrzyki, ładyszki, zolniki, dzieże i inne cudowności. I to bogactwo kolorów, wzorów, ta różnorodność, pomysłowość - nie sposób oderwać wzroku!
Zabawy w teatrzyk cieni z książkami Chińskie cienie i Teatrzyk cieni będzie świetną rozrywką na długie zimowe wieczory. Zachęci do tworzenia ciekawych historii na podstawie kształtów umieszczonych w książkach, pobudzi kreatywność i wyobraźnię.A może pełne wrażeń safari z Galerią dzikich zwierząt - Południe? Duży format w obwolucie, która jednocześnie jest plakatem, jaki z powodzeniem może ozdobić ściany w naszym wnętrzu. Oczywiście dominują tu ilustracje - w końcu to galeria, jednak z pewnością na uwagę zasługują też ciekawostki o zwierzętach. Nie są "przegadane" i naprawdę zawierają tylko to, co powinny. Wspaniałe, dostojne zwierzęta pięciu kontynentów, ich niezwykła kolorystyka i wielowymiarowość. Jest tu też prawdziwa modowa uczta w najlepszym wydaniu - Trędy owędy, czyli czego nie wiedzieliście o modzie, a chcielibyście wiedzieć. Już pierwsze strony zdradzają, że będzie to estetyczny majstersztyk. Agata Raczyńska stanęła na wysokości zadania i stworzyła coś absolutnie niezwykłego. Stroje różnych kultur, historia mody, słynne domy mody, dodatki, ikony mody, stroje królewskie, sportowe, wojskowe czy duchowne, a nawet subkultury. Znalazło się też miejsce, aby pokazać jak na przestrzeni wieków zmieniał się ideał kobiecej sylwetki i to, co ją zdobiło.
Polecam również inne książki z serii ART Egmont, m.in. prezentujące historię powstania samochodu (Ale auta!) czy trudne słowa okraszone ciekawymi historyjkami (Sylabroatorium).
Sprawdź na: EGMONT

A na koniec zapraszam was do kreatywnego konkursu z tą niezwykłą serią książek :)
Mam dla was aż trzy nagrody - i będziecie mogli sami je wybrać spośród poniższych tytułów :)

Co jak narysować
Co jak napisać
Chińskie cienie
Megasztuczki
Cuda Wianki
Cuda Niewidy
Megasztuczki dla małych magików

Zadanie konkursowe - 

1. Stwórzcie ze swoją pociechą własną okładkę do dowolnej książki z serii ART Egmont - technika dowolna :) Najbardziej pomysłowi autorzy zostaną nagrodzeni :) Możecie inspirować się istniejącymi okładkami lub stworzyć coś zupełnie innego :)

2. Zdjęcie pracy wraz z imieniem autora prześlijcie na adres: maluszkowe.inspiracje@gmail.com

3. W komentarzu poniżej napiszcie "biorę udział jako (imię autora pracy)".


4. Jeśli macie konto na FB, opublikujcie zdjęcie swojej pracy w ustawieniach publicznych i otagujcie: #maluszkoweinspiracje #bawimysię #ARTokładka - jedną z nagród przyznam autorowi, który spełni ten warunek

Konkurs trwa do 22.01. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w tym wpisie w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu.
Miłej zabawy!
-------------------------------

Kochani, wybór był szalenie trudny. 
Wraz z Magdą (Egmont.pl) wybrałyśmy następujące prace :

Jeśli rozpoznajecie swoje dzieła, wyślijcie nam maila z adresem i nr tel oraz wyborem nagrody :)
Gratuluję i wszystkim dziękuję za udział <3

dla wszystkich uczestników, mam 30% kody rabatowe na zakup książek z serii ART Egmont - prześlę na maila każdemu chętnemu uczestnikowi :)


To na pewno nie ostatni nasz konkurs :)


13 komentarzy:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger