4/10/2018

"Pajączek Kędziorek. Wakacje na wsi", czyli maluchy poznają świat

Ach ten Kędziorek! Każda kolejna książka z jego przygodami wprowadza zamieszanie zarówno w naszym domu, jak i w grupie przedszkolnej mojej 3-latki, bo gdy się pojawia, dzieci chcą słuchać tylko o nim. U nas wygląda to tak, że książkę mamy przeczytaną w ciągu max. pół godziny od doręczenia jej przez kuriera. Zarówno sympatyczny, mały bohater, jak i jego zabawne przygody sprawiają, że maluchy uwielbiają te książeczki. A teraz Kędziorek zawędrował na wieś! Przeczytajcie wpis do końca, bo czeka tam na was niespodzianka :)
Tematycznie idealnie wpasował się nam w pogodę - atrakcje w plenerze, gospodarstwo, zwierzęta i ich zwyczaje - to wszystko jest dla Kędziorka całkiem nowe! Bo co innego widzieć je na obrazkach, a co innego poznać na żywo! Podczas wędrówki po gospodarstwie pajączkowi towarzyszy pies Barry. Kędziorek poznaje tu krowy z cielętami, prosiaczki, koguta, owieczki, osła, konia, kota, odwiedza stodołę, spotykając inne pająki, dowie się do czego potrzebne jest zboże, 

Kolejnym pomysłem uwielbianym przez dzieci, jest umieszczenie na każdej ilustracji małej myszki, którą dzieci muszą same odnaleźć. Książka tak spodobała się mojej córce, że w wakacyjnych planach mamy już wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego, żeby niczym Kędziorek mogła poznać wszystkie tamtejsze atrakcje i skosztować wiejskich przysmaków. Co więcej, przylgnęło do niej imię Kędziorek, z racji ciemnych loczków :)

Książka "Pajączek Kędziorek. Wakacje na wsi" jest wydana w twardej oprawie, liczy 32 strony, a dzięki temu, że ilustracje zdecydowanie dominują nad tekstem, książka będzie doskonałą lekturą nawet dla 2-latków. Cała treść przedstawiona jest na obrazkach, więc maluszek na pewno się nie znudzi podczas czytania. 
Język opowiadania jest idealnie dostosowany do najmłodszych odbiorców - pełen ciepła i zachęcający do odkrywania otaczającej nas przyrody.


Mam ogromną nadzieję, że wydawnictwo Debit zdecyduje się wydać w Polsce dalsze przygody tego sympatycznego bohatera - bo  tego co widzę wśród niemieckich wydań, czekają jeszcze Wakacje nad morzem Bawimy się w szkołę.
A na koniec mam dla was niespodziankę!
Całkowicie darmowe materiały do zabawy z Pajączkiem Kędziorkiem  :)  
Tu możecie je pobrać i wydrukować - KLIK
Są wprawdzie po niemiecku, ale nie powinno być problemu z ich zrozumieniem, jest tu szukanie 10 różnic, labirynt, malowanie wg. kodu, łączenie kropek, rysowanie pajączka krok po kroku i 2 kolorowanki.

Wydawcą książki "Pajączek Kędziorek. Wakacje na wsi" jest Wydawnictwo Debit, a książkę można znaleźć w porównywarkach cenowych już za 11 zł :)

Blog "Maluszkowe Inspiracje" patronuje całej serii książeczek o Pajączku Kędziorku.

Wcześniejsze recenzje znajdziecie tu:

-> "Pajączek Kędziorek. Jak pokochać osiem nóżek?"
-> "Pajączek Kędziorek. Przyjęcie urodzinowe"A teraz mam dla was konkurs z Kędziorkiem w roli głównej :)


Jak wiadomo, Pajączek Kędziorek jest bardzo ciekawy świata - uwielbia odkrywać nowe rzeczy i zdobywać nowe informacje.
Napisz w komentarzu - gdzie zabrałbyś Kędziorka i co chciałbyś mu pokazać?

Nagrodzimy 3 najciekawsze odpowiedzi książeczką o jego przygodach,

- do wyboru:

- "Pajączek Kędziorek. Jak pokochać osiem nóżek?"
- "Pajączek Kędziorek. Przyjęcie urodzinowe"
- "Pajączek Kędziorek. Wakacje na wsi"

Konkurs dla fanów Wydawnictwa Debit i Maluszkowych Inspiracji
Mile widziane udostępnienie wpisu - odpowiedzi można udzielać zarówno na blogu, jak i FB - TUTAJ

Czekam na wasze zgłoszenia do 17.04., wyniki opublikuję w tym wpisie, w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu.


-----


Dziękuję za wszystkie piękne i kreatywne odpowiedzi. Wraz z p. Pauliną z Wydawnictwa Debit postanowiłyśmy nagrodzić następujące osoby:

Agnieszka Danilkiewicz
Magdalena Radczak
Janina Skubisz

Gratuluję - poproszę o wiadomość z adresem i wyborem książeczki - nagrody

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger