7/22/2018

Kot na medal - fenomenalna książka nie tylko dla kociarzy

Ta książka absolutnie nas oczarowała. Towarzyszyła nam przez 5 wieczorów - jedna historia przed snem. I to nie dlatego, że nie chciałyśmy więcej, bo owszem, chęci były, ale wolałyśmy dawkować sobie tę przyjemność. Każda historia jest tu inna. Każda wyjątkowa, każdą z osobna rozpamiętywałyśmy przed zaśnięciem. A przede wszystkim, każda z opisanych tu historii jest prawdziwa, choć często nieprawdopodobna.To cudowne opowieści o mądrych, bohaterskich kotach, które żyły naprawdę. Pomysł stworzenia tej książki spodobał mi się od razu, gdy tylko o nim usłyszałam. Przecież tak wiele mówi się o bohaterstwie i wierności psów, a koty głównie przedstawiane są jako zdystansowane do ludzi leniuchy, które całymi dniami się wylegują i raczą przysmakami. Jak się okazuje, wystarczy odrobina chęci i można znaleźć całą masę ciekawych historii również o kotach, gdzie poznajemy je jako bohaterskie, odważne i wrażliwe stworzenia.


W książce znajdziemy pięć historii niezwykłych kocich bohaterów: Simona, Maszy, Siemiona, Kiddo i Rudzielca, które dają nam się poznać jako odważne i mądre stworzenia. Wieloletnia wędrówka do domu, lot balonem, służba na okręcie wojennym, czy ogrzanie własnym ciałem małego dziecka - te opowiadania naprawdę robią wrażenie.

Bardzo się cieszę, że Małgorzata Kur postanowiła nieco odczarować koty, które nie mają jakoś najlepszego PR-u. Koty są inteligentne, dzielne, kochają i potrafią się poświęcić. Niezwykle ciekawe opowiadania wzbogacają przepiękne ilustracje Oli Gołębiewskiej. 

Książka napisana jest sporą czcionką, dlatego będzie ciekawą pozycją do samodzielnej lektury dla młodych czytelników.


Opowieści doskonale się czyta dzięki plastycznemu językowi autorki - nas zaczarowały.
Książka jest wydana na najwyższym poziomie i czyta się ją z ogromną przyjemnością.

Maluszkowe Inspiracje mają zaszczyt patronować tej pozycji :)

Link do książki na stronie wydawnictwa Ezop - KOT NA MEDAL

1 komentarz:

  1. Zbieramy wszystkie książki o kotach. Dzięki za przedstawienie tej pozycji ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger