10/12/2018

Jesienią spadają liście i ... ceny książek

Kto nie lubi promocji! Szczególnie książkowe działają na mnie tak, że trudno mi się oprzeć. Jeśli więc słyszę, że gdzieś są książki za 10, 15 i 20 zł po prostu muszę sprawdzić, czy nie ma tam czegoś dla nas. Tym razem w oko wpadła mi promocja w księgarni Taniaksiazka.pl, a ponieważ w takich momentach często wtedy wracacie do mnie z pytaniem, co szczególnie bym poleciła, postanowiłam zebrać te pozycje, które albo dobrze znamy i uważamy, że warto je kupić, albo takie, które z jakiegoś powodu wydają mi się interesujące, ale jeszcze nie zdążyliśmy po nie sięgnąć.
Oto moje wybory :)
Opisy książek pochodzą od wydawców, a kliknięcie w okładkę przeniesie was na stronę księgarni, gdzie kupicie je w promocyjnej cenie.

Wszystkie książki w tej promocji znajdiecie pod tym linkiem - PROMOCJA

Misja kosmos Międzygwiezdna podróż Voyagera


Kartonówka. Kosmos w pigułce z punktu widzenia bohatera - sondy kosmicznej Voyager, która od 1977 roku przebyła już 12 miliardów mil i stale się oddala od Ziemi. Każda rozkładówka tworzy zamkniętą całość, w środku dzieci znajdą mnóstwo drobnych elementów graficznych, humorystyczne rysunki, komiksowe dymki, a w nich prawdziwe informacje, ciekawostki i nowinki naukowe, a także żartobliwe dialogi obiektów kosmicznych, planet i gwiazd. Polecam wam moją recenzję i zdjęcia środka - KLIK
Znajdź mnie Przygoda w górach


Oto Zwiedzalscy – rodzinka podróżników, miłośników przygód i gubienia ulubionych przedmiotów. Tym razem wybrali się w Tatry, poza zdobyciem szczytu, mają w planach zwiedzanie jaskini, zjazd kolejką linową i wiele innych atrakcji. Każda plansza to nowa przygoda i nowa szansa na odnalezienie naszych bohaterów i ich gadżetów. To także trening spostrzegawczości zawarty w ciekawych zadaniach związanych z wyszukiwaniem niepasujących do obrazka elementów czy wskazanych pod ilustracją przedmiotów. Bogactwo rysunków pozwala również kształcić umiejętność konstruowania opowieści. Można tworzyć historie o tym, co widać na ilustracji, co robią Zwiedzalscy, gdzie są i co dzieje się dookoła.Niezłe ziółko


Eryk, choć z Babcią Malutką spędził niewiele czasu, jest szczęśliwy, że starsza pani zatrzyma się na dłużej w jego domu. Nikt, tak jak Babcia Malutka, nie potrafi wysłuchać chłopca i opowiadać o dalekich podróżach. A co jeszcze ważniejsze, nikt tak dobrze Eryka nie rozumie.
Nie zawsze jednak wszystko układa się tak, jak tego pragniemy. Kiedy świat Eryka nagle pustoszeje, to, co cieszyło najbardziej, staje się udręką, przed którą nie da się uciec nawet do domku na drzewie. Ale czy Eryk musi uciekać? Czy dar mądrości, jaki otrzymał w prezencie od babci, wystarczy, by odkryć swoją wartość, nowych przyjaciół i jasne strony dorastania?
To piękna historia o szukaniu i znalezieniu tego, co jest prawdziwym dziecięcym skarbem – wiary w siebie i szacunku dla innych.Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Pakiet dla Superdziewczyn


Superteczka dla Superdziewczyny! Dla wszystkich przyjaciółek Emi przygotowaliśmy niezwykły zestaw: w kolorowej teczce znajdują się dwa tomy przygód Emi i Tajnego Klubu, plan lekcji i naklejki na zeszyty oraz superplakat! Taka superteczka będzie wspaniałym upominkiem dla każdej dziewczynki.


Gry i zabawy wyciszające


Książka zawiera kilkadziesiąt gier i zabaw ruchowych umożliwiających dziecku miło spędzić wspólny czas, zarówno w domu, jak i poza nim. Ich zaletą jest to, że pomagają w ćwiczeniu koncentracji, wyciszają, uczą konsekwencji i cierpliwości. Pomagają poznawać emocje, nie tylko własne, ale także innych uczestników zabaw, a także je kontrolować.
Świat zwierząt dla najmłodszych


Świat zwierząt dla najmłodszych to bogato zilustrowana książka przedstawiająca najbardziej znane zwierzęta w ich codziennym środowisku życia. Książka zawiera mnóstwo rzetelnej wiedzy i ciekawostek na temat zwierząt uzupełnionych bogatymi ilustracjami. 112 str.
Szukaj i znajduj. Wielkie cywilizacje


Nowe zeszyty activity w serii z naklejkami. Dzieci czytając opowiadanie, poznają zwyczaje i tradycje świąteczne, zimowe zabawy, zmiany zachodzące w przyrodzie i życie zwierząt zimą itp. Podczas lektury mogą uzupełniać ilustracje załączonymi elementami do naklejenia. Książki uczą, a jednocześnie gwarantują dobrą zabawę. W każdej książce jest ponad 300 naklejek, które można wykorzystać także do przygotowania tematycznych prac plastycznych.Geniusz w rodzinie


"Geniusz w rodzinie" to książka dla dzieci pełna zagadek i łamigłówek! Duży wybór zadań i zróżnicowanych poziomów trudności sprawia, że nadaje się dla maluchów w różnym wieku!
Nie wiesz, jak zainteresować swoje dziecko nauką? Jak odciągnąć je od komputera lub telewizji i sprawić, aby z chęcią sięgało po zadania do rozwiązania nie tylko w szkole? Jest pozycja, które nadaje się do tego idealnie! "Geniusz w rodzinie" autorstwa Iwony Bator to książka nadająca się dla dzieci w różnym wieku, pełna zagadek i niesamowitych łamigłówek.
Ponad 300 zadań do rozwiązania to z pewnością liczba zachęcająca do tego, aby skorzystać z pozycji i wkroczyć w pasjonującą przygodę. Doskonałe wsparcie procesu edukacji poszerza wiedzę dziecka na różnych obszarach. Język, matematyka, ortografia, przyroda, pamięć, plastyka, wszystko połączone w jednej książeczce jest już na wyciągnięcie ręki!
"Geniusz w rodzinie" to pozycja, przy której trzeba nieźle ruszyć głową. Warto zaznaczyć, że poziom zadań jest niezwykle zróżnicowany, przez co nadaje się zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci w szkole podstawowej. Wszystko zostało zebrane w formie zabawy i przygody do przeżycia, więc nie kojarzy się jako kolejny, nudny podręcznik ze szkolnej ławki. Nie ma mowy o schematycznych poleceniach: liczy się wyobraźnia! Połączenie nauki i rozrywki sprawia, że trudno jest odłożyć książeczkę na bok. Na nudną podróż, deszczowe popołudnie, lub jako sprawdzenie siebie. Warto mieć ją zawsze przy sobie i w odpowiedniej sytuacji skorzystać z zadań, jakie proponuje nam autorka.
Kumplobook


Książka interaktywna. Dla dwojga. Nie wymaga prądu. Nigdy się nie rozładuje!
Komputer nie ma z nią żadnych szans.
W środku:
- zadania i zabawy, które rozwijają i pielęgnują ... przyjaźń!
- labirynty, szkice, mapownik, flagi, znajdź szczegóły, krzyżówki, rebusy
- graffiti, quizy historyczne, wzory matematyczne na wesoło, tabliczka mnożenia na skróty
- ramy obrazów do pomalowania
- ksywki dla nauczycieli
- miejsce na wiersze, sny, marzenia, czysty relaks: miejsce na gry w statki i państwa miasta
- znaki drogowe do uzupełnienia
- przepisy na dobre śniadania do szkoły
- miejsce na portret ulubionego nauczyciela, ciekawego sąsiada, ulubionego muzyka
- miejsce na bilety z meczu, koncertu, muzeumDachołazy


Sophie jest sierotą, jako niemowlę została znaleziona w kanale La Manche po katastrofie statku Queen Mary w futerale na wiolonczelę. Jej opiekunem staje się Charles, ekscentryczny naukowiec o nowatorskich metodach wychowawczych. Nie wszystkim się one podobają - dlatego prześladuje ich opieka społeczna, chcąca oddać Sophie do sierocińca. Dziewczynka twierdzi, że pamięta swoją mamę, która grała w orkiestrze na statku. Sophie i Charles wyruszają do Paryża, chcąc ją odnaleźć. Jedyną wskazówką jest plakietka z futerału wiolonczeli z nazwą zakładu, który stworzył instrument. Czy przeczucie Sophie jej nie myli? Kim są tytułowe dachołazy i czy pomogą jej w poszukiwaniach?

Katherine Rundell jest laureatką nagród Blue Peter Book Award, Waterstones Children's Book Prize oraz była nominowana do CILIP Carnegie Medal i do Nagrody Guardiana za powieść dziecięcą.

Porównywana do twórczości Roalda Dahla, książka łączy w subtelny sposób świat fantazji i fikcji, z wyrafinowaną prozą poetycką, która zachwyci czytelników w wieku od 7 do 80 lat. Czytelnicy, którym przypadły do gustu książki z serii Lemony Snicket, pozycje Ellen Potter czy Cornelii Funke, koniecznie muszą sięgnąć po literaturę Katherine Rundell. Phillip Pullman, autor Złotego kompasu zachwycił się nią i stwierdził, że to "jedyna w swoim rodzaju autorka o niezwykłej wyobraźni". "The Guardian" orzekł, że książka jest nadzwyczajna.

Jedną z pierwszych czytelniczek książki w Polsce była Joanna Olech, która nie kryje zachwytu powieścią: Katherine Rundell podarowała młodym czytelnikom pyszną książkę - gęstą od przygód, śmieszną i straszną w najlepszych proporcjach. "Dachołazy" to fabuła "chłopacka" i "dziewczyńska" zarazem; dla opornych i biegłych w czytaniu pospołu. Już pierwsze zdanie obiecuje wiele. I jest to obietnica spełniona. Raz po raz natykamy się przy lekturze na kapitalne zdania - świeże, zabawne, poruszające... "Zawieszamy się" nad nimi z uśmiechem - tak gada do nas świetna proza. Rundell winduje literaturę dla młodych na wysoką półkę - niełatwo będzie doskoczyć.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger