10/13/2018

Najlepsze pomysły na prezent dla 3- i 4-latka

Kilka dni temu moja młodsza córka skończyła 4 lata. Nawet nie wiem, kiedy to zleciało :) Z tej okazji postanowiłam przygotować wpis z moimi propozycjami prezentowymi dla 3- i 4-latków. Zebrałam w nim to, co się u nas sprawdziło i co szczególnie wam polecam. Co więcej, wszystkie te propozycje posłużą dziecku dłużej, bo można je wykorzystywać na wiele sposobów. Ale dość tych wstępów, przejdźmy do konkretów, bo na końcu wpisu znajdziecie rabaty na pokazane w nim zabawki :)Mały pacjent Erwin (Sigikid)


Jeden z najlepszych pluszaków, jakie spotkałam. Zabawka, którą można przytulaći bawić się nią na wiele sposobów, a do tego naprawdę uczy. Nasz Erwin odziany jest w szpitalny strój, pod którym kryje się rozpinany na zamek brzuch, a w nim prawdziwe "erwinowe" narządy wewnętrzne. 
Zabawka powstała we współpracy z niemieckim profesorem medycyny i znakomicie wprowadza dziecko w temat budowy ludzkiego ciała i zachodzących w nim procesów. 
Jak zapewne doskonale wiecie, małe dzieci bazują na konkretach, myślenie abstrakcyjne nie jest ich mocną stroną. Dlatego tak ważne jest to, że tu mogą wszystkiego dotknąć, wyjąć i zrozumieć, gdzie poszczególne narządy się znajdują. Kolory poszczególnych elementów również wpływają na zapamiętanie ich nazwy i funkcji w organizmie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, że rzepy odpowiadają kolorom odpowiednich narządów, które należy do nich przyczepić - dzięki temu nie mamy problemu, żeby po skończonej zabawie wszystkie elementy umieścić na swoich miejscach.
W brzuszku Erwina znajdują się płuca, serce, żołądek, jelita, wątroba, nerki i pęcherz. To naprawdę sporo wiedzy dla takiego malucha, a zapewniam was, że posiadanie tego pluszaka bardzo zachęca dziecko do dowiadywania się szczegółów na temat jego budowy wewnętrznej. 
Dodatkowo ta wiedza jest bardzo ważna podczas przeprowadzania operacji - a to najczęstsza zabawa z tym jegomościem. 
Zabawkę łatwo utrzymać w czystości, bo można ją prać w temperaturze 30°C
To idealny pomysł na prezent. 
Zabawkę znajdziecie tu -> MAŁY PACJENT ERWIN (na końcu wpisu znajdziecie informację o rabacie :))

Stodoła z zamkami i zwierzątkami (Melissa & Doug)


Zabawka, która zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia, a po jej zobaczeniu na żywo - mój zachwyt wcale nie zmalał. Znam zabawki z różnymi zamkami, ale raczej są to płaskie konstrukcje i nie sprawiają takiej frajdy. Ta zabawka jest trójwymiarowa, to taka prawdziwa stodoła, a w dodatku pełna zwierząt gospodarskich. Budynek jest naprawdę solidnie wykonany, każde drzwi, a jest ich 6, zamykane są na inny metalowy zamek. Dzieci krok po kroku odkrywają, na jakiej zasadzie działa. Szczerze mówiąc, zamki bardzo interesują nawet mojego niespełna 1,5-rocznego synka. To doskonałe ćwiczenie w zakresie małej motoryki.
Starsze dziewczynki wykorzystują budynek do różnych zabaw narracyjnych. W zestawie z budynkiem są też 4 zwierzątka - koń, krowa, świnia i koza, ale pomieszczenie jest naprawdę duże, więc bez problemu zmieścimy tam więcej zwierzaków. 
Bardzo podoba mi się to, że drzwiczki otwierają się szeroko, więc budynkiem można się swobodnie bawić (jest dostęp do środka). Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na górze uchwytu ułatwiającego przenoszenie zabawki. 

Zabawkę znajdziecie tu - STODOŁA Z ZAMKAMI (na końcu wpisu czeka na was kod rabatowy :))

Zestaw dla dzieci do opieki nad psem i kotem (Melissa & Doug)


I nasze kolejne zabawkowe odkrycie - tym razem to cały zestaw umożliwiający opiekę nad pluszowym zwierzątkiem. W zestawie znajdują się dwa rozkoszne pluszaki - piesek i kotek oraz różne akcesoria do ich pielęgnacji i karmienia. To niewiarygodne, jak ta zabawka spodobała się moim córkom - mimo tego, że mają masę pluszaków, to jednak te zajęły wyjątkowe miejsce w ich kolekcji. Zwierzaki mają obroże, na których można wpisać ich imię, miski, karmę, szczotkę, maszynkę do strzyżenia, nożyczki. U nas w parze z tą zabawką bardzo dobrze sprawdziła się książka na temat pielęgnacji czworonogów. Nie mamy w domu zwierzątka (choć nie do końca, bo od niedawna hodujemy smoki :)) i może właśnie dlatego ta zabawka spotkała się z tak dużym zainteresowaniem moich dzieci.
Cały zestaw składa się aż z 24 części:
- 2 pluszowe maskotki pies i kot,
- akcesoria pielęgnacyjne: butelka z szamponem, nożyczki, maszynka do strzyżenia oraz szczotka do sierści,
- akcesoria do karmienia: puszka z konserwą, torebka z suchą karmą, smakołyki w kształcie gwiazdek, 2 miseczki,
- 2 obroże, 2 plakietki na imiona, naklejki z imionami, harmonogram opieki nad zwierzętami.

Moje dziewczynki bardzo wkręciły się w temat pielęgnacji zwierząt domowych, a także ras psów i kotów. Przyznam się wam szczerze, że sama byłam zaskoczona tym, jaki wpływ na ich zainteresowania miała ta zabawka :)

Zabawkę najdziecie w Majolinek.pl - ZESTAW DLA DZIECI DO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI - na koniec będę miała dla was kod rabatowy, który sprawi, że zestaw kupicie w świetnej cenie.


Gra Topologix Djeco


Dzieci w wieku przedszkolnym powoli przygotowują się do podjęcia obowiązku szkolnego.
Bardzo ważnym obszarem, który może mieć ogromny wpływ na przyszłe postępy w nauce jest zdolność kierunkowej orientacji przestrzennej i umiejętność określania stosunków między przedmiotami.
Ta gra znakomicie wspomaga ćwiczenie orientacji przestrzennej. Po pierwsze atrakcyjna forma przyciąga uwagę dziecka i zachęca do zabawy, po drugie - bardzo dobrze tłumaczy zagadnienie, które dziecko ma opanować, a po trzecie dostarcza ciekawą rozrywkę i grę, w której dziecko samo może się sprawdzać. Producent poleca grę dzieciom od lat 4, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć się nią bawić nieco wcześniej.
Mamy tu drewnianą planszę, 20 kart z zadaniami oraz 5 żetonów ze zwierzakami. Wszystko wykonane jest bardzo estetycznie z dbałością o każdy szczegół.
Każda karta z jednej strony ma obrazek, a z drugiej tabelę z zaznaczonym położeniem poszczególnych zwierzaków na danym obrazku.
Zadanie dziecka polega na odnalezienie na obrazku danego zwierzaka, a następnie określeniu jego położenia względem któregoś z pobliskich przedmiotów - kamienia, drzewa, domku, wiadra czy grzybka. Zwierzak może być na, pod, przed, za lub w danej rzeczy. Gdy już to ustali układa żeton w odpowiednim miejscu na planszy i to samo robi dla kolejnych żetonów. Gdy układ już został zaznaczony na planszy, odwracamy kartę i sprawdzamy rozwiązanie. Wszystko jest spójne i jasno rozrysowane na kartach, ja doszukałam się jednej spornej kwestii, ale to naprawdę niezły wynik biorąc pod uwagę 100 różnych sytuacji do określenia.
Gra ma proste zasady, znakomicie rozwija logiczne myślenie, koncentrację i spostrzegawczość. To, co dla nas wydaje się oczywiste, dla dziecka stanowi spore wyzwanie, bo w tym wieku określanie położenia przedmiotów względem siebie to niełatwa umiejętność.

Grę TOPOLOGIX znajdziecie w bardzo dobrej cenie (z rabatem podanym na końcu wpisu) w Majolinek.pl
Klocki matematyczne Newmero


To klocki matematyczne, które wyjaśniają dzieciom świat liczb. Dzięki nim dzieci nie będą postrzegać liczb jako zbioru kilku cyfr, ale jako prawdziwą wartość. Przykładowo 157 nie będzie oznaczać dla nich już zestawu trzech cyfr napisanych obok siebie - jeden, pięć i siedem, ale wartość rzeczywistą - sto pięćdziesiąt siedem.
Klocki powstały w Danii, a ich prototypem były proste laminowane karteczki z liczbami, jakich Allan i Christine (twórcy Newmero) używali podczas zabaw ze swoim synem. Kreatywni rodzice szybko zauważyli, że tego rodzaju karty, choć wyjaśniają dziecku pojęcie jedności, dziesiątek i setek, to nie pozwalają na 100% wykorzystać potencjału liczb. Zależało im na tym, żeby dziecko mogło dotknąć, poczuć liczby, żeby lepiej je zrozumieć. To zupełnie inny rodzaj doświadczenia. Postanowili więc stworzyć specjalne klocki przy użyciu wypożyczonej drukarki 3D.
Kolejne projekty testowali z dziećmi w wieku 3-8 lat, konsultowali je również ze znajomym nauczycielem matematyki. Ostateczny projekt w zakresie kolorystyki i powierzchni klocków współtworzyły dzieci.
W końcu udało się stworzyć klocki, które spełniały wszystkie założenia - zarówno pod względem wagi, jak i kolorystyki, faktury oraz łączeń. Allan i Christine mieli wówczas synów w wieku 4, 7 i 9 lat. Ich klocki wykonane są z wysokiej jakości plastiku i są produkowane w Europie.

DLACZEGO KLOCKI NEWMERO POMAGAJĄ DZIECKU ZROZUMIEĆ I POLUBIĆ MATEMATYKĘ?

Przede wszystkim dzięki wyjątkowemu pomysłowi, który wyjaśnia dzieciom system dziesiętny. Każdy klocek to jedna cyfra bądź liczba. Klocki można na siebie nakładać tworząc w ten sposób większe liczby. Dzięki zabawom z wykorzystaniem klocków, dzieci widzą, że matematyka może być ciekawa i przyjemna.
- Liczby nie są już dla dziecka tak abstrakcyjne, ale można je zobaczyć i dotknąć.
- Dziecko samo buduje liczby i uczy się je nazywać
- "Liczykształty" na każdym klocku uczą nawet 3-letnie maluchy rozpoznawania liczb i układania ich w kolejności
- Dzięki "liczbozłączkom" dzieci łatwo opanowują dodawanie do 10
- Dzieci uczą się porównywania liczb i prostych działań

Klocki znajdziecie tu - NEWMERO (pamiętajcie o kodzie rabatowym!)


Kuchnia z akcesoriami i dźwiękiem Happy Day Janod

Mamy trójkę dzieci, z których najstarsze ma ponad 6 lat, a najmłodsze niespełna półtorej roku. Ponieważ nasza pierwsza zabawkowa kuchnia była już mocno wysłużona, a dodatkowo, jak z czasem się okazało, nie spełniała należycie swojej funkcji, postanowiliśmy podarować dzieciom nową. Był to prezent na 3. urodziny Elizy, więc jest już u nas od roku. 
Kuchnia prezentuje się przepięknie, jest duża i ślicznie wpasowuje się do dziecięcych pokoi - zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Ma metalowy, okrągły zlew, giętki kran, "elektryczne" palniki, piekarnik, mikrofalę, półki, szafkę, wieszak z haczykami, zegar. W zestawie są następujące akcesoria - metalowa patelnia, 3 metalowe elementy do odsączania, chwytania, mieszania, tekstylna "łapka" do naczyń, 3 kartony spożywcze. Pokrętła wydają dźwięki, przyciski na płycie podświetlają ją. Kuchnia doskonale nadaje się do zabawy dla grupy dzieci.
Wielkość, kolorystyka, jakość, materiały i funkcje - wszystko trafia doskonale w nasz gust. To zdecydowanie prezent typu składkowego, bo sporo kosztuje, ale na pewno posłuży dzieciom przez długi czas.

Kuchnia do kupienia w Majolinek.pl

TĘCZA GRIMM'S


To 12 kolorowych elementów w kształcie łuku wykonanych z drewna lipowego i pomalowanych nietoksyczną farbą na bazie wody. Długość złożonej tęczy to 38 cm, a wysokość 18 cm.
Obserwując tę zabawkę w internecie nie widać, jak ciekawa jest ona pod względem sensorycznym. Z jednej strony drewno jest gładkie, a drugiej nieco szorstkie, dzięki czemu z tęczy udaje się stworzyć nieprawdopodobne budowle. Elementy tęczy, choć sporych rozmiarów, są bardzo lekkie. Matowego charakteru drewna nie psuje nawet farba, ponieważ elementy pomalowane zostały przez zanurzenie w niej (tak nałożona farba nie odpryskuje, drewno wchłania ją). Farba nie przyćmiewa naturalnej powierzchni drewna, ale jeszcze bardziej ją uwydatnia. Widać piękne słoje i pod palcami czuć prawdziwą strukturę drewna.
Producent poleca tęczę dzieciom od pierwszego roku życia i moim zdaniem to słuszna decyzja. Natomiast trudno mi powiedzieć, jaka jest górna granica wieku. Obecnie bawi się nią cała nasza trójka i naprawdę to, co potrafią z niej zrobić nie przestaje mnie zaskakiwać.
Roczny maluch - samodzielnie chwyta poszczególne elementy, podnosi, przekłada, burzy gotowe konstrukcje.
4-latka - tworzy bardzo zaskakujące konstrukcje, zarówno płaskie, jak i przestrzenne. Podczas zabawy jest bardzo skupiona, zastanawia się, projektuje, tworzy, ulepsza i pokazuje ostateczny efekt (często nazywa to, co udało jej się skonstruować). Codziennie tworzy z tych elementów coś nowego.
6-latka - również tworzy różne konstrukcje, ale przede wszystkim znajduje dla tęczy inne zastosowania niż tylko elementy konstrukcyjne. Towarzyszą jej w zabawach narracyjnych, w zabawach ruchowych (skoki przez łuki), są gniazdkami, do których trzeba wskoczyć, mostami dla samochodów, zamienia je w kulodrom.
Poza przeróżnymi konstrukcjami i wszelkimi zastosowaniami, jakie tylko podpowiada nam nasza wyobraźnia, tęcza jest bardzo ciekawa pod względem kolorystycznym - różne odcienie kolorów można wykorzystać do wielu zabaw. 

Zabawkę najdziecie tu - TĘCZA GRIMM'S

I na koniec obiecany rabat :) Ponieważ w ten weekend Majolinek otwiera swój sklep stacjonarny, możecie do końca weekendu możecie uzyskać 15% rabatu na całą ofertę sklepu internetowego www.Majolinek.pl z kodem "otwarcie" :)

To jeden z moich ulubionych sklepów z zabawkami, więc tym bardziej polecam :)

15 komentarzy:

 1. Rewelacyjne zestawienie. Bardzo dziękuję. Najlepsze jest to, że to propozycję prrowno dla chłopców, jak i dziewczynek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z doświadczenia powiem, że zakup prezentu dla 3-4 latka to nie lada wyzwanie. Jest to wiek, kiedy maluch zazwyczaj ma cały pokój zawalony zabawkami. Ja kupiłam siostrzenicy na gwiazdkę lalkę interaktywną. Kupiłam ją przez internet i zaoszczędziłam kilkadziesiąt złotych. Oczywiście najpierw wypytałam siostrę, czy mała nie ma już takiego bobasa. To był chyba dobry wybór, bo z tego co wiem, to zabawka nadal jest chętnie użytkowana. Fajne jest to, że do lalki wypuszczono szereg akcesoriów, które można stopniowo kompletować. Na dzień dziecka planuję zakupić jej wózek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Stodoła by spodobała się mojemu synkowi

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne inspiracje! Piękna kuchnia dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chcecie kupić prezent dla maluszka to polecam https://whisbear.com/ tutaj macie pluszowe misie kture szumią uspokajają i usypiają małe dzieci. Te zabawki maja pozytywną opinie instytutu matki i dziecka. Na stronie macie opcję zapakuj na prezent. Polecam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe zestawienie, zwłaszcza tęcza <3 ale do stworzenia klocków NEWMERO twórcy z pewnością inspirowali się belkami numerycznymi oraz tablicą dodawania, które są pomocą dydaktyczną w pedagogice Montessori ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może nie dla takich maluszków ale dla starszych dzieci - przede wszystkim dziewczynek - nadadzą się miniaturowe domki dla lalek. Świetna sprawa i można miło spędzić czas z naszą pociechą składając taki domek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może nie dla takich maluszków, ale dla trochę starszych dzieciaczków idealnie nadadzą się miniaturowe domki do składania. No i możemy je poskładać razem z pociechami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zestaw ciekawy i edukacyjny. Kto jak nie 4 latek będzie się czuć jak ryba w wodzie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Może nie dla takiego maluszka ale dla moich starszych dzieci idealnym prezentem były takie miniaturki domków do składania. Ile z tym miały frajdy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Najlepsze prezenty to te edukacyjne :) książeczki, zabawki itp

  OdpowiedzUsuń
 12. Właśnie szukam prezentu dla 3 latka może zainspiruję sie Twoimi wyborami, zestaw kuchni wygląda ciekawieww

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger