12/05/2018

"Na zawsze przyjaciele" - książka, która zachwyca

Dziś pokażę wam niezwykłą książkę, którą z ogromną przyjemnością objęłam patronatem medialnym. Gdy tylko usłyszałam, że autorem tekstu jest Przemysław Wechterowicz, a ilustracji Emilia Dziubak - wiedziałam, że to musi być coś wyjątkowego (zapewne znacie "Proszę mnie przytulić" czy "Uśmiech dla żabki"). Ale kiedy już wzięłam tę książkę do ręki, po prostu pochłonęliśmy ją jednym tchem. Zachwycające ilustracje, ciepła opowieść, to naprawdę bardzo dobra książka dla dzieci.To opowieść o sile przyjaźni na przekór wszystkim przeciwnościom. O tym, że jeśli czegoś bardzo pragniemy, nic nie jest w stanie nas zatrzymać ani zniechęcić. 
Bohaterami są mała Sówka i Króliczek, którzy mieszkają w tym samym starym dębie - Sówka w koronie, a Króliczek u podnóża drzewa. Żyją tuż obok siebie nie wiedząc nawet o swoim istnieniu. A wszystko dlatego, że prowadzą odmienny tryb życia - Sówki są aktywne w nocy, a Króliczki za dnia. 

Pewien przypadek sprawia, że mali bohaterowie zrozumieją, że stary dąb nie jest zamieszkany jedynie przez ich rodzinę. Od tej pory zrobią wszystko, żeby jak najwięcej dowiedzieć się o rówieśniku mieszkającym tuż obok. Bardzo podoba im się obraz wyłaniający się z opowieści rodziców o sobie nawzajem i coraz bardziej pragną się poznać osobiście. Niestety nie jest to takie proste. Ale na szczęście w końcu się udaje i zwierzaczki się zaprzyjaźniają. Zresztą, gdy w końcu udaje im się spotkać, czują się tak, jakby znali się od zawsze. 

Jednak więź, która je połączyła nie może zmienić natury i tego, że zwierzątka prowadzą zupełnie odmienny tryb życia. Na szczęście nasi bohaterowie znajdą sposób, żeby codziennie się ze sobą kontaktować i opowiadać sobie o tym, co ich spotkało. I choć nie będzie to tradycyjne spotkanie, to nadal będą ze sobą bardzo blisko :)

Opowieść jest niezwykle ciepła i idealna na zimowe wieczory. Ilustracje pani Emilii sprawiają, że od książki trudno się oderwać. To taka perełka w naszej biblioteczce :)
Znajdziecie ją tu - KLIK.

Wydawnictwo Ezop

3 komentarze:

  1. Piękne ilustracje - my uwielbiamy czytać Uśmiech dla żabki (moja Gabi jest fanką żabek). Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Ilustracje super ale szczerze... Recenzja lepsza od książki :)) trochę rozczarowało mnie zakończenie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger