1/08/2019

Trójwymiarowa podróż do wiedzy. Pop-upy, które musisz poznać!

Niedawno obiecałam, że pokażę wam niezwykłe książki z trójwymiarowymi ilustracjami, które tak bardzo nas ostatnio zachwyciły. Od razu uprzedzam, że zdjęcia nie oddają w pełni ich uroku, natomiast na żywo są oszałamiające! Ciało człowieka, wszechświat i wynalazki, jeszcze nigdy nie były pokazane w tak ciekawej formie. Dzieci je uwielbiają i słuchają ich jak zaczarowane. Oczywiście ich uwagę przyciągają spektakularne, trójwymiarowe ilustracje, które pojawiają się na każdej stronie. Coś wspaniałego!"Wszechświat" - trójwymiarowa podróż pośród gwiazd

Peter Bond / Kim Thompson, Wydawnictwo Debit

Te książki są niesamowite. Nie tylko wielka trójwymiarowa ilustracja na niemal każdej rozkładówce jest elementem skupiającym uwagę, ale też masa innych niespodzianek. Okienka, klapki elementy do wyciągania, przekładania, przekręcane kółka, a nawet kostka do samodzielnego złożenia i zabawy. Takie przedstawienie faktów sprawia, że czytający ani przez chwilę się nie nudzi.
Pewnie ciekawi was, jakie rozdziały tu znajdziemy, są to: wszechświat, Ziemia, Księżyc, układ słoneczny, gwiazdy, zdumiewający kosmos. Od razu uprzedzę, że nie tylko ciekawa forma to mocna strona tych książek, treść również jest właściwie dobrana. Nie jest to nadmiar encyklopedycznej wiedzy, ale mnóstwo ciekawostek dla każdego. Dzieci uwielbiają odkrywać, a tu mają do tego znakomitą okazję.


"Ciało człowieka" - trójwymiarowa podróż po ludzkim organizmie

Emily Hawkins / Sue Harris / Kim Thompson, Wydawnictwo Debit


Kolejna znakomita pozycja  z tej trójwymiarowej serii, tematycznie jeszcze nam bliższa, bo dzieci bardzo lubią czytać o anatomii człowieka. Pierwsza rozkładówka zachwyca trójwymiarową ilustracją szkieletu oraz ciekawostkami na temat stawów, mięśni i budowy kości, na kolejnej przeczytamy o tym, co kryje się w naszym sercu i obejrzymy widowiskowy model serca właśnie,  następna rozkładówka poświęcona jest płucom i układowi oddechowemu, kolejna to mózg i jego tajemnice (po podniesieniu każdego płatu dowiemy się, za co jest odpowiedzialny), następny rozdział to zmysły i ciekawostki z nimi związane, a nasza trójwymiarowa podróż kończy się na układzie pokarmowym. 
Wierzcie mi, tak podanej wiedzy wasze dzieci długo nie zapomną. Dzięki takiej formie przekazywania wiedzy o wiele łatwiej zapamiętać nowe informacje.Przyznam się wam w sekrecie, że sama za pierwszym razem nie mogłam powstrzymać się przed zerknięciem pod kolejne klapki w poszukiwaniu ciekawostek.


"Wynalazki" - trójwymiarowa podróż w świat ludzkiej pomysłowości

Chris Oxlade / Peter Bull


I ostatnia już pozycja z tej serii. Tym razem w roli głównej są wynalazki, a trójwymiarowe ilustracje zachwycają tu chyba najbardziej. Po wstępie poświęconym pierwszym wynalazkom i wynalazcom, poznajemy wynalazki związane z przemieszczaniem się, a naszym oczom ukazuje się niezwykła rakieta Stephensonów, kolejny rozdział to podróże w przestworzach i maszyny, które to umożliwiły,  trzeci rozdział poświęcono zdobyczom medycyny, czwarty - możliwości zapisywania i zachowywania wspomnień oraz wiedzy, a piąty - sposobom komunikowania się. W tej książce wynalazki ożywają i niemal powstają na naszych oczach. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger