3/31/2019

Mr. Men & Mała Miss - bestsellerowa seria dostępna w Polsce

Wydawnictwo nazywa je "książeczkami z charakterkiem" i na pewno coś w tym jest. To zabawne historyjki z morałem, które pokazują w krzywym zwierciadle ludzkie emocje. Autorem serii jest Roger Hargreaves, który na pomysł stworzenia serii wpadł zupełnie przypadkiem - podczas śniadania chciał pokazać synowi, jak wyglądają łaskotki. Od 1971 roku w tej niecodziennej serii przybywają nowe postacie, a dzieciaki na całym świecie darzą je ogromną sympatią.


Fenomen tej serii opiera się na prostych, zabawnych i rozpoznawalnych ilustracjach i sposobie przedstawienia emocji, z którymi spotykamy się na co dzień. Pokazywane tu "charakterki" są celowo przejaskrawione, żeby lepiej zrozumieć ich istotę i porozmawiać o nich z dzieckiem. 
Oczywiście pan Leniuszek jest leniwy, a mała buntowniczka robi wszystko na odwrót. Odkrywanie z dziećmi emocji to wspaniała zabawa, a odpowiednio poprowadzona rozmowa pomaga je oswoić. Personifikacja uczuć i emocji pomaga czytelnikowi utożsamić się niektórymi z nich i lepiej je rozpoznawać, a dowcipny język i zabawne przygody zatroszczą się o zainteresowanie młodego odbiorcy. Każdy z bohaterów przeżywa ciekawą przygodę i daje się nam poznać z najbardziej charakterystycznej dla siebie strony. To doskonała okazja, żeby porozmawiać z dzieckiem o różnych zachowaniach i emocjach - zarówno tych miłych i przyjemnych - radość, bezinteresowność, jak i tych trudniejszych - wstyd, złość czy bałaganiarstwo.
Do wyboru mamy ogromną paletę emocji, niektóre naprawdę rzadkie w dziecięcej literaturze, a dzięki takim historiom dzieci dużo lepiej je rozumieją.

Książeczki są maleńkie i cieniutkie, kosztują przysłowiowe grosze i ponieważ całą seria liczy ich kilkadziesiąt, warto mieć je pod ręką na wiele okazji. Choćby w odwiedziny o wiele lepiej wziąć taką książeczkę niż niezdrowe słodycze. Wydatek podobny, a pożytek z lektury dużo większy :)Do dziś sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy tych książeczek na całym świecie (ponad 20 krajów!). Można kupić też płyty i gadżety z tymi bohaterami.
Książki dostępne na EGMONT


7 komentarzy:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger