4/14/2019

Puzzle z Puciem i innymi ilustracjami ze znanych i lubianych książek

Układanie puzzli to aktywność bez limitu wiekowego. Mają tak różne stopnie trudności i liczbę elementów, że mogą być dobrym prezentem zarówno dla dwulatka, jak i seniora. Na początku sięgamy po te najprostsze dwu- lub trójelementowe, żeby dziecko zrozumiało zasady zabawy i nie frustrowało się niepowodzeniami. Z wiekiem podnosimy poprzeczkę, bo przecież zbyt łatwe zadanie nie jest dla dziecka wyzwaniem. Pamiętajmy jednak, żeby pod żadnym pozorem nie zmuszać dziecka do układania. Owszem, zachęcajmy, podsuwajmy ciekawe zestawy, dbajmy o najlepszą grafikę, ale nie zmuszajmy, bo możemy je przez to tylko zniechęcić. Każde dziecko jest inne i ma różne zainteresowania.
Również same puzzle mogą być bardzo różne. Dziś chcę wam pokazać znakomite puzzle Wydawnictwa Nasza Księgarnia, o których grafikę zadbali znani polscy ilustratorzy. Świetnie sprawdzą się w roli upominku na "zajączka", bo kupicie je za ... niespełna 20 zł :)Dlaczego warto układać puzzle?


- Ćwiczą pamięć wzrokową – analiza obrazka i odnoszenie do niego każdego elementu.

- Ćwiczą funkcje poznawcze - uwaga, skupienie, rozpoznawanie kolorów

- Uczą nowych umiejętności – alfabetu, liter, kolorów, przyrody, geografii itd.

- Przygotowują do nauki pisania – to znakomite ćwiczenie grafomotoryczne

- Pomagają w matematyce – liczne badania potwierdzają, że dzieci, które wcześnie zaczęły układać puzzle, lepiej radzą sobie z zadaniami przestrzennymi

- Ćwiczą myślenie, analizę i syntezę wzrokową

- Wzmacniają poczucie własnej wartości – cierpliwość i konsekwencja pozwalają stworzyć cały obrazek, co daje poczucie sprawstwa i satysfakcję.

- Rozwijają sprawność manualną – precyzja, motoryka mała, sprawność palców

- Uczą współpracy, pracy w zespole – można je układać w grupie rówieśników lub z kimś bliskim, a tym samym ćwiczyć umiejętności społeczne, zacieśniać więzi, dzielić zadaniami

- Uczą konsekwencji – skupienia się na jednym zadaniu, wykonaniu go do końca


Puzzle z Puciem


Pucia nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To bohater znanych i lubianych kartonówek, które dzieci uwielbiają. Teraz ilustracje znane nam dobrze z książek znajdziemy również na układankach. Do wyboru mamy 3 rodzaje puzzli z Puciem:

1. Zestaw dla najmłodszych "Co tu pasuje?", gdzie do jednego większego elementu przedstawiającego Pucia podczas jakiejś czynności, należy dobrać 4 elementy, które są widoczne na głównym obrazku. Można bawić się nim nawet z niespełna 2-latkiem. W tym zestawie elementy trochę trudno się ze sobą łączą, ale na szczęście z czasem się "wyrabiają" i nasze po kilku tygodniach użytkuje się bez zarzutu.

2. Zestaw dla 2-latka "Czego brakuje?" - tu mamy do połączenia dwa elementy logicznie ze sobą powiązane.

3. Zestaw 3w1, dla 3-latka -  do ułożenia mamy 3 obrazki. Puzzle składają się odpowiednio z 16, 20 i 24 elementów.

Puzzle Ptaki 3w1, z ilustracjami Ewy Kozyry - Pawlak


Pozwalają stworzyć 3 obrazki o wymiarach 20 x 20 cm. Jeśli macie niezwykły Atlas Ptaków tej autorki, to nie będziecie mogli oprzeć się temu zestawowi. Ilustracje są obłędne. Puzzle składają się odpowiednio z 16, 20 i 24 elementów, pozwalają więc na stopniowanie poziomu trudności.
Puzzle Pojazdy 3w1, z ilustracjami Artura Nowickiego

Puzzle dla miłośników motoryzacji, pozwalają stworzyć 3 obrazki o wymiarach 20 x 20 cm. Puzzle składają się odpowiednio z 16, 20 i 24 elementów.


Puzzle Kraina Czarów z ilustracjami Macieja Szymanowicza

Przepięknie zilustrowane puzzle autora książki "Rok w Krainie Czarów", 54 duże elementy. Po ich ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach: 47 x 33 cm.

Puzzle Leśna Kraina z ilustracjami Emilii Dziubak


Cudownie zilustrowane puzzle autorki książki "Rok w lesie", 54 duże elementy. Po ich ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach: 47 x 33 cm.


Wszystkie puzzle znajdziecie na stronie Naszej Księgarni

4 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger