4/14/2020

"Listy od Feliksa" - absolutnie wyjątkowa seria książek dla dzieci o podróżach i tradycjach w różnych krajach

Dziś przychodzę do was z fenomenalną serią książek dla dzieci - ta seria szczególnie w obecnej sytuacji jest nam wyjątkowo bliska. Sympatyczny zajączek podróżuje po świecie, a swoje wrażenia opisuje w listach do ukochanej Zosi. Wyjątkowe w tej serii jest to, że są to prawdziwe listy - w kopertach, które nadają lekturze wyjątkowego klimatu.

To niezwykle mądra, wciągająca i rozwijająca seria książeczek. Dzieci uczą się mnóstwa ciekawostek o różnych krajach, poznają rzeczywistość i zwyczaje swoich rówieśników z różnych zakątków świata.
Książki spodobają się ciekawym świata przedszkolakom, ale też uczniom klas początkowych. Bo któż nie lubi dostawać listów? Dzieci uwielbiają niespodzianki, więc nie mogą doczekać się otwarcia koperty."Feliks u dzieci na krańcach świata"


Nasz sympatyczny bohater, Feliks, odwiedzi dzieci w różnych zakątkach świata i pozna zwyczaje panujące na różnych kontynentach. Zajączek odwiedzi rodzinę hodującą renifery na dalekiej Północy, dziewczynkę wędrującą z bliskimi po pustyni, odwiedzając Rositę zobaczy strusią farmę w Afryce, a w Nowej Zelandii pozna Hine Iti Moanę. Ale to nie wszystko - odwiedzi jeszcze San Francisco i Izrael, gdzie zobaczy niesamowite Święto Świateł. W książce dzieci odkryją aż 6 listów wraz z niespodziankami (np. maleńkie krosno :)).

"Najlepsze na świecie listy od Feliksa"


W tym tomie odwiedziliśmy wszystkie miejsca, które szczególnie ciekawią moją 8-letnią córkę. Przede wszystkim jest to tajemniczy zamek Drakuli w Rumunii, Indie oraz Chiny. Odwiedzimy też Meksyk i starożytne ruiny, a na koniec trafimy na Florydę. 
Listy pluszowego podróżnika są jak zawsze pełne ciekawostek i humoru. Sprawiają wrażenie, jakby pisał je nasz dobry znajomy. 
Wszystkie opowieści napisane są językiem zrozumiałym przez dzieci, a ich forma sprawia, że są dzieci pochłaniają je z ogromnym zainteresowaniem.

W książce znajdziemy też kilka dodatków: mapy, ramka ze zdjęciem oraz papierowy tangram.


"Świąteczne listy od Feliksa"


Ta seria jest naprawdę fenomenalna. Każdy ciekawy świata mały odkrywca, pokocha ją od pierwszej chwili.
Tym razem pragnie dowiedzieć się, czy Święty Mikołaj naprawdę istnieje. Dlatego też postanawia go odwiedzić. W książce czeka na was aż 5 prawdziwych listów oraz cała masa ciekawostek na temat tego, jak żyje Święty Mikołaj oraz jakie świąteczne zwyczaje panują na świecie.

Autorka „Listów od Feliksa”, Annette Langen w związku z obecną trudną sytuacją, przygotowała dla dzieci coś absolutnie wyjątkowego. Napisała w porozumieniu z lekarzem i psychoterapeutką dzieci i młodzieży list o koronawirusie dla dzieci, oczywiście od Feliksa.

Oprócz cudownego listu, na fanpage'u Wydawnictwa Mamika znajdziecie też medale do wydrukowania i wręczenia dzieciom - KLIK.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger