4/16/2020

#zostanwdomu i graj - najlepsze kieszonkowe gry dla dzieci #TerazCzasNaGry

Zwykle staram się widzieć szklankę do połowy pełną i nawet w tak niecodziennej sytuacji, w jakiej od kilku tygodni się znajdujemy, doszukuję się pozytywnych stron. Tym razem wcale nie jest to takie trudne - dzięki pracy zdalnej dużo więcej czasu spędzamy z dziećmi w domu i nadrabiamy wspólny czas, którego zawsze mieliśmy za mało.
Mamy w domu pokaźną kolekcję gier i solidną biblioteczkę, więc naprawdę nie narzekamy na nudę. W każdy weekend robimy sobie też domowy teatr, bo grzech byłoby nie skorzystać z oferty spektakli online. Słowem - staramy się wycisnąć z tego czasu jak najwięcej i bardzo nam się to podoba. Dziś podrzucam wam kilka namiarów na świetne karcianki - gry, które zajmują niewiele miejsca, a potrafią umilić długie godziny.


"Ubongo" kra karciana 


W pudełku znajdziemy talię dwustronnych kart i instrukcję. Ubongo to logiczna łamigłówka w czasie rzeczywistym. Gracze mają za zadanie jak najszybciej ułożyć 7 z 9 kart zgodnie z zasadami.

Gra trwa 6 rund. Każda runda jest rozgrywana jednocześnie przez wszystkich graczy. Ma trzy etapy:
- rozdanie kart, układanie kart i punktacja. 
Gracz, który ułoży swój układ 7 kart krzyczy "Ubongo!", pozostali gracze nie mogą już układać kart. Jeśli układ jest prawidłowy, gracz zdobywa 10 punktów, jeśli błędny - gracz nie dostaje punktów w tej rundzie. Wygrywa gracz, który zdobył największą liczbę punktów.

Gra ma bardzo proste zasady i świetnie gimnastykuje umysł. To coś w rodzaju logicznego pasjansa układanego na czas. Nie ma tu negatywnej interakcji, liczy się tylko czas i myślenie.

Pojedyncza partia trwa ok. 15 minut - to odpowiedni czas dla przyjemnego wysiłku umysłowego. Gra jest dobrze wykonana i ma wysoką regrywalność."Szybkie bańki" gra karciana


W pudełku znajdziemy talię dwustronnych kart i instrukcję. W grze liczy się szybkość. Gracz musi znaleźć odpowiednią kartę szybciej niż inni.

Gra składa się z kilkunastu rund. W każdej z nich gracze grają jednocześnie i liczy się szybkość.
Jeden z graczy odwraca wierzchnią kartę z dowolnego stosu i kładzie ją na środku stołu zadaniem do góry. Gracze czytają zadanie i zaczynają poszukiwania. Kolor szukanych baniek/bańki prowadzi do kolejnej karty, na której trzeba kontynuować poszukiwania. Gdy podczas poszukiwań wrócimy w myślach do karty, na której byliśmy, musimy ją "zaklepać". Wtedy zdobywamy tę kartę i wszystkie, które do niej prowadziły.
Gra kończy się, gdy w którymś stosie wyczerpią się karty. Zwycięzcą zostaje gracz, który zdobył najwięcej kart.
Gra znakomicie gimnastykuje umysł, ćwiczy skupienie i koncentrację, właściwie całość rozgrywa się w naszej głowie.
Spora regrywalność.  Jedna rozgrywka trwa około 15-20 minut.


"Lato z komarami" gra karciana


W niewielkim pudełku znajdziemy talię kart w dwóch rodzajach, garść karnych żetonów w dwóch kolorach oraz instrukcja.
Zadaniem graczy jest pozbycie się komarów z ręki jednocześnie unikając punktów karnych.

Każdy gracz dostaje 6 kart. Pozostałe karty układa na stole w zakrytym stosie. Wierzchnią kartę odkrywamy. W swojej turze gracz aktywny może wykonać jedno z działań: zagranie karty, dobranie karty i spasowanie.
Runda kończy się, gdy ktoś z graczy zagra swoją ostatnią kartę z ręki lub gdy spasują wszyscy prócz jednego gracza. Potem następuje punktacja.
Zwycięzcą gry zostaje gracz, który ma najmniej punktów karnych.
To gra, której zasady tłumaczy się błyskawicznie, poziom losowości jest optymalny, nie przeszkadza w grze. Rozgrywka trwa około 15-20 minut.


"Pędzące żółwie" gra karciana


W pudełku znajdziemy karty i instrukcję.
Celem graczy jest takie przeprowadzenie wyścigu żółwi, aby pierwszy na mecie znalazł się żółw w kolorze danego gracza. Nikt nie wie, jakiego koloru jest żółw przeciwnika, podczas gry można poruszać można także żółwiami przeciwników.

W swojej turze gracz zagrywa dowolna kartę z ręki i wykonuje opisane na niej działanie, a następnie dobiera z talii kartę ruchu, tak aby zawsze mieć w ręku 5 kart. Zagrana karta ruchu trafia na bok.
Jeśli znacie grę w wersji tradycyjnej, to zasady pojmiecie w mig. To naprawdę bardzo fajna wersja znanej i lubianej klasyki.
Rozgrywkę umilają karty - strząsania, sałaty oraz wariant zaawansowany.
Wyścig kończy się, gdy na stole pojawi się trzecia sałata. Zabawa trwa 15-20 minut.2 komentarze:

  1. Super gry dla całej rodziny :) Wszystkie przypadły mi do gustu. Moje dzieci szczególnie ostatnio bardzo polubimy zabawki Bruder. Polecam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam grę karcianą kieszonkowo-podróżną Kto to zrobił :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger