1/04/2022

"Obrazki" - wyjątkowa gra, która wciągnie całą rodzinę (bez względu na wiek)

Dziś chcę wam pokazać grę, której zasady tłumaczy się w kilka minut, ale emocje, jakiej dostarcza trudno porównać do czegokolwiek. Podczas gry, każdy z uczestników stara się odwzorować grafikę z sekretnej karty za pomocą jednego z dołączonych zestawów elementów - kolorowe kostki, klocki sznurki, kamienie i patyki lub karty. Gdy wszyscy skończą swoje prace, trzeba odgadnąć, co każdy z graczy przedstawił - a wierzcie mi, nie jest to łatwe zadanie!


"Obrazki" Daniela i Christian Stöhr


Oryginalna, niemiecka wersja gry zdobyła tytuł "Gry Roku" w 2020 r. Niedawno wydawnictwo Rebel wypuściło na rynek polską wersję gry, która z miejsca nas zauroczyła. Uwielbiamy gry, w które może grać całą nasza rodzina. A mamy trójkę dzieci w wieku 5-10 lat, do tego często grają z nami dziadkowie, więc tytuły, które będą ciekawe dla każdego z nas są u nas szczególnie mile widziane.
Ta gra właśnie taka jest. Każdy dostaje zestaw elementów, z których będzie musiał wykonać "obrazek", a raczej odwzorować to, co widzi na jednym ze zdjęć. Żeby było trudniej, o tym, jakie zdjęcie trzeba odwzorować decyduje los (losujemy numer zdjęcia z woreczka). I gdy już wiemy, jakie zadanie przed nami, musimy przy wykorzystaniu JEDYNIE swojego zestawu elementów "odtworzyć" odpowiedni obrazek - tak, aby inni gracze odgadli o który chodzi :)

W każdej rundzie wykładamy na stół 16 losowych obrazków w kwadracie 4x4 wraz z cyframi i literami oznaczającymi kolumny i rzędy. Następnie każdy z graczy w tajemnicy losuje znacznik, który wskazuje współrzędne "jego" obrazka i stara się tak ułożyć swoje elementy, by naprowadzić innych na swój obrazek. Na koniec wszyscy próbują odgadnąć, które obrazki pokazywali inni gracze, licząc na to, że oni także odgadną nasze dzieła!

Co ćwiczy gra?


- kreatywność
- logiczne myślenie
- wyobraźnię przestrzenną
- stawianie się w sytuacji innych osób, przewidywanie, co może ich naprowadzić na właściwe rozwiązanie
- umiejętność rozpoznawania miejsca na podstawie współrzędnychBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger