10/04/2022

Nowości i zapowiedzi książkowe dla dzieci pod patronatem Maluszkowych inspiracji

 Jesień to zawsze wspaniały wysyp nowości książkowych. Wyrastają niczym jesienne grzyby po deszczu :). Dlatego też przybywam do was z porcją naszych najnowszych patronatów. Ze wszystkich jesteśmy bardzo dumni :)Pierwsze świąteczne listy od Feliksa

Annette Langen


Opis wydawcy:

Świąteczne wydanie kartonowej książeczki dla maluchów z okienkami "Pierwsze świąteczne listy od Feliksa".
Feliksa poznały już całe pokolenia. Tym razem ten pluszowy zając - podróżnik przeprowadzi najmłodszych czytelników przez czas adwentu i Bożego Narodzenia.
Duże okienka skrywają przed maluchami wyjątkowe listy, które umilą czas oczekiwania na te wspaniałe święta. Teksty pełne czułości oraz krótkie pytania zachęcają dzieci do wspólnej zabawy i odkrywania świata.

Więcej o książce: KLIK
Muzyczny przepis na dobrą zabawę

Dorota Kluska


Opis wydawcy:

Jako świadomi pedagodzy wiemy, że muzyka ma pozytywny wpływ na dzieci, a zabawa jest najbardziej optymalną przestrzenią dla ich wszechstronnego rozwoju. Połączenie tych dwóch elementów jest zatem z góry skazane na sukces! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu Autorka publikacji ma wiele sprawdzonych przepisów na dobrą zabawę, którymi dzieli się na łamach
tej książki.
Na dołączonych 2 płytach CD znajduje się 16 piosenek, wraz z podkładami muzycznymi. Piosenki te miały swoją premierę w miesięczniku „Bliżej Przedszkola” w latach 2019–2022 – są to utwory cieszące się największym powodzeniem wśród nauczycieli (a zarazem wśród dzieci). Do każdej z piosenek zaproponowano zabawę wiodącą oraz po kilka zabaw dodatkowych, wcześniej niepublikowanych, dzięki czemu nauczyciel otrzymuje ponad 60 opisów aktywności pozwalających na
przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć. W książce znajdziemy zarówno zabawy muzyczne, rytmiczne i ruchowe, jak i ćwiczenia doskonalące wrażliwość słuchową oraz umiejętność skupienia uwagi. Przede wszystkim jednak można odszukać tu mnóstwo aktywności pozwalających na zintegrowanie grupy przedszkolnej. Propozycje te cechuje prostota i łatwość wykonywania, mogą więc być wykorzystane w przedszkolu zarówno w grupie młodszych, jak i starszych dzieci. Każdą z zabaw można przeprowadzić w dowolnym momencie, zgodnie z potrzebami grupy. Doskonale sprawdzą się również w klasach początkowych oraz w świetlicy szkolnej, słowem – wszędzie tam, gdzie są dzieci spragnione zabawy.
Gwarantujemy, że świetne teksty piosenek oraz porywająca muzyka (aranżacje przygotowane przez Andrzeja Zagajewskiego z zespołu Czereśnie) wprawią w dobry nastrój nie tylko dzieci, ale i pracujących z nimi dorosłych.

Więcej o publikacji: KLIK 

Przedszkolaki na świeżym powietrzu

Katarzyna Klimek-Michno Dorota SmoleńOpis wydawcy:Dzieci potrzebują ruchu na powietrzu. To prawda powszechnie znana, oczywista i – wydawałoby się –prosta do zrealizowania, ale czy rzeczywiście niespieszne spacery albo zabawy podwórkowe są tak częstym elementem codzienności? W publikacji znalazły się propozycje na cały rok przedszkolny i na każdą pogodę. To także dobry wybór na czas dyżuru wakacyjnego i urlopu spędzanego z dziećmi na wyjazdach. Oddajemy w Wasze ręce prawdziwą skarbnicę pomysłów – wśród 194 propozycji aktywności na świeżym powietrzu znajdziecie m.in. opisy zabaw ruchowych, przyrodniczych, plastycznych, językowych, wspierających koncentrację i spostrzegawczość, rozwijających zdolności matematyczne, związanych z literaturą dziecięcą. Inspiracji do powstania tej książki dostarczyły m.in. rozmowy z edukatorami i przyrodnikami (Agnieszką Kuźbą, Marią Maziarek, dr Joanną Kajzer-Bonk), których zapis także został w niej zamieszczony. Ale przede wszystkim znalazły się tu propozycje zabaw oparte na doświadczeniu i przekonaniu Autorek, że na świeżym powietrzu można świetnie się bawić, uczyć i rozwijać, jednocześnie integrując się z grupą rówieśniczą i rodziną oraz przeżywając wspaniałe przygody. A przy tym nabierać odporności i tężyzny fizycznej – wszak dotleniony umysł pracuje wydajniej oraz lepiej się wycisza, gdy nadejdzie już czas nocnego odpoczynku. Publikacja skierowana jest do nauczycieli oraz rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, przedstawione w książce propozycje można jednak śmiało wykorzystać również wśród dzieci z klas I–III.

Więcej o publikacji: KLIK
Z emocjami mi do twarzy

Renata Midura


Opis wydawcy:

Emocje i uczucia to bardzo ważny temat. Nauczyciel spotyka się z nimi w swojej pracy na co dzień, pojawiają się jednak pytania: Jak sobie z nimi radzić? Jak pomóc dzieciom dobrze je przeżywać? A przede wszystkim – jak mądrze wprowadzać dzieci w ich świat?
Kiedy przedszkolaka dopadną smuteczki, kiedy rozpierać go będzie radosna energia, gdy w grupie pojawi się konflikt lub padną słowa, których nie można cofnąć – warto sięgnąć po tę książkę. Zawarte w niej krótkie wierszowane formy, połączone z wykonywaniem gestów oraz ruchów, są świetną formą nauki przez zabawę – sprawiają, że przedstawiane treści łatwo zapadają dzieciom w pamięć. Zaproponowane tu wierszyki-zabawy są wsparciem dla nauczycieli, którzy będą mogli korzystać z nich nie tylko w trakcie realizowania zajęć tematycznych o emocjach, lecz także na co dzień.
W książce zamieszczonych zostało ponad 60 propozycji, które podzielone są na cztery części:
-  Powitania na dobry dzień – ponieważ to ważne, by już z samego rana przywitać się z dziećmi z radością i by dobrze zacząć nowy dzień.
- Czuję emocje – znajdują się tu wierszyki, które wprowadzą grupę w świat emocji oraz takie, które dotyczą przeżywania poszczególnych uczuć.
-  Wierszyki motywujące – zamieszczono tu wierszyki o pozytywnym przesłaniu do powtarzania
z dziećmi – takie, które pozwolą im uwierzyć w siebie i swoje możliwości.
- Na poprawę humoru – ruszaj się! – w tej części nauczyciel odkryje propozycje wierszyków na
dobry humor, które opierają się na ruchu.
Jesteśmy pewni, że książka ta będzie pomocna w organizowaniu przestrzeni sprzyjającej lepszemu
rozumieniu uczuć i emocji oraz w radzeniu sobie z nimi.

Więcej o publikacji: KLIK  


Tuptaj, przedszkolaku z Panem Miłoszem

Miłosz Konarski

Opis wydawcy:
Kontynuacja bestsellerowej serii Miłosza Konarskiego!
Zajęcia muzyczne uwielbiane przez dzieci w całej Polsce!
Publikacja ta jest kontynuacją serii albumów z cyklu Tuptaj... (Tuptaj, maluszku; Tuptaj, średniaczku i
Tuptaj, starszaku), które wśród nauczycieli (a zarazem i dzieci) cieszyły się tak dużą popularnością, że
gdyby w regulaminie przyznawania tytułu Złota płyta przewidziano kategorię „edukacja”, to dwa z trzech tych albumów zasłużyłyby już dawno na tę nagrodę.
Spośród utworów prezentowanych w tamtych publikacjach, największą popularnością cieszyły się piosenki zawierające konkretną fabułę, wraz z towarzyszącymi im zadaniami, przy których dzieci miały okazję odpowiednio się „wybawić”. Dlatego też w publikacji Tuptaj, przedszkolaku z Panem Miłoszem każda z zaproponowanych zabaw towarzyszy tematycznej piosence, a założone cele dydaktyczne zostały wplecione w jej treść. Ponadto tematyka piosenek jest nieco inna niż we wcześniejszych częściach – doświadczenie zdobyte podczas przeprowadzania zajęć z wykorzystaniem
utworów pochodzących z poprzednich płyt pokazało, że współczesne przedszkolaki chcą bawić się nie
tylko w zwierzątka, pociągi czy tańce w parach, ale także w rycerzy, tajnych agentów, duchy,
superbohaterów, czy... jednorożce.
Na publikację składają się:
  • płyta CD 1 z kompletnymi, przeprowadzonymi zajęciami, ujętymi w formę audio;
  • płyta CD 2 zawierająca poszczególne zabawy z każdego poziomu, bez instrukcji słownej dotyczącej sposobu ich wykonania (ewentualnie z pojedynczymi komentarzami – tam, gdzie to absolutnie konieczne);
  • książeczka, w której zamieszczono konspekty zajęć nagranych na płytę.
Publikacja ta wzorem poprzednich składa się z kompletnych zajęć – wystarczy więc puścić płytę (CD
1)... i dzieci zaczną bawić się przy niej same, animowane głosem Pana Miłosza zarejestrowanym na
nagraniu. A kiedy przedszkolaki już dobrze poznają proponowane treści, należy sięgnąć po CD 2, gdzie te same zabawy zostały nagrane z poleceniami ułatwiającymi ich przebieg. Zabawy zostały
podzielone na trzy poziomy trudności – od najłatwiejszych (poziom I), do najtrudniejszych (poziom
III).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger