poniedziałek, 17 lipca 2017

Kształty i figury - karty obrazkowe z serii Odkrywam świat i Angielski dla malucha - patronat Maluszkowych Inspiracji

Dziś pokażę wam karty obrazkowe z serii "Odkrywam świat" i "Angielski dla malucha", jakim mamy przyjemność patronować. Te niewielkie pudełka z zestawem kart i broszurką z propozycjami zabaw dedykowane są maluchom już od pierwszego roku życia i można je wykorzystać na wiele sposobów.
To fantastyczna pomoc logopedyczna i pedagogiczna, pomoże rozwinąć słownictwo, poznać kolory, nazywać i rozróżniać kształty, a także uczy angielskiego.Wielu rodziców niejednokrotnie zadaje sobie pytanie - jak sprawić, żeby rozwijanie słownictwa ich pociechy było dobrą zabawą, a nie nudną nauką. Karty, które dziś pokazuję, to jedna z możliwości wspomagania rozwoju mowy maluchów i to taka, która nie nadszarpnie zbytnio waszych portfeli (jeden zestaw to koszt poniżej 15 zł).
Można bawić się nimi na różne sposoby. Napisy na kartach są zgodne z założeniami metody Domana czytania globalnego, mają prostą czcionkę bez zbędnych zawijasów, odpowiedni kontrast i śmiało mogą pełnić rolę kart do prezentowania wyrazów (wg. tej metody).
Na początek warto wybrać kilka kart i stopniowo wprowadzać nowe wyrazy. Dziecko słucha brzmienia nowych wyrazów, a przy okazji zapamiętuje też ich zapis graficzny.


Obrazki w obu zestawach (polskim i angielskim) są takie same, różnią je tylko podpisy w danym języku. 
Nowe słowa z dziedziny kształtów i figur można wprowadzać na różne sposoby - bardzo dobrze u maluchów sprawdza się poszukiwanie w danym pomieszczeniu przedmiotów w tym samym kolorze czy kształcie.


Mamy kilka zestawów podobnych kart z tych serii i są u nas już dość długo, a mimo to nie są zniszczone (a przeszły wiele :)). Polecam je także nauczycielom w  przedszkolach i szkołach, jako ciekawa i trwała pomoc na zajęciach.


Znacie karty Kapitana Nauki? Korzystacie z nich z Waszymi pociechami?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...