10/10/2013

Baby and the city

Pewnie niektórzy z Was słyszeli już o tym przewodniku i poradniku w jednym, który niejednemu rodzicowi pomoże przedrzeć się przez miejską dżunglę. 
Mowa oczywiście o książce Baby and the city - Kraków Pauliny Guzik
Co w niej jest takiego wyjątkowego? 
Otóż ta niepozorna książeczka to prawdziwa skarbnica faktów i informacji, których poszukują krakowscy rodzice. Pozwala zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu - bo prawie wszystko otrzymujemy podane "na tacy" - nic tylko brać! :-)


Ja sięgnęłam po nią niedawno i muszę przyznać, że wiele z opisanych w niej informacji była mi już znana. Na tym etapie całą część dotyczącą ciąży, porodu i pierwszych miesięcy z Maluszkiem mam już za sobą i  wiedzę w tym temacie zdobywałam krok po kroku w przeróżnych źródeł i własnego doświadczenia - szkoda, że dwa lata temu taka książka nie wpadła mi w ręce, bo zaoszczędziłaby mi mnóstwo czasu i nerwów :-)

Postanowiłam pokazać Wam cały spis treści, żeby zilustrować, jak wiele tematów jest tu poruszonych. Młodzi rodzice oczekujący na swoje Maleństwo niejednokrotnie czują się zagubieni i przytłoczeni radami płynącymi ze wszystkich stron. Taka książka jest stworzona dla nich. 
Doświadczona autorka z nieprawdopodobną wiedzą o "dziecięcym" Krakowie zaprasza nas na wspólne jego poznawanie.
Myślałam, że oferta mojego miasta skierowana do dzieci nie ma już dla mnie żadnych tajemnic - w końcu zgłębiam ją już od co najmniej 18 miesięcy - a tu niespodzianka! 
W książce znalazłam mnóstwo nowych inspiracji, bardzo ciekawych miejsc i propozycji dla rodzin. 
Znalazłam m.in. fantastyczny przegląd krakowskich placów zabaw. A rozdziały o książeczkach i zajeciach dla dzieci pochłonęłam jednym tchem :-)


W części poradnikowej autorka opiera się na eksperckiej wiedzy wielu specjalistów, więc bez obaw możemy polegać na zawartych tu poradach.
Wiadomo, że przewodnik ten jest bardzo subiektywny, więc zdarzało się, że nasze zdanie na temat niektórych opinii było zupełnie inne. Przykładowo część o zakupach nie zawsze trafiała w mój gust albo trafiała częściowo, lecz pomijała produkty, które moim zdaniem warto byłoby polecić. 
Ale, jak to mawiają... de gustibus non est disputandum :-)

Książka kosztuje 29.90 zł (dla rodziców ze stolicy jest też jej warszawski odpowiednik)- za tak solidną porcję rzetelnych informacji, naprawdę warto!6 komentarzy:

 1. Serio polecasz? Widziałam kilka razy ten poradnik i jakoś nie mogłam sie przekonac...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego, że pod względem estetycznym niezbyt zachęca. Ale to nie jest tu najważniejsze - całe wnętrze jest "nafaszerowane" ciekawymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Choć tak jak wspomniałam - z niektórymi uwagami się nie zgadzałam, ale trudno wszystkim dogodzić :-)
   Na pewno polecam dla "początkujących" krakowskich rodziców :-) Znajdą tu mnóstwo potrzebnych informacji, któe będą mogli sami zweryfikować.

   Usuń
 2. Super pomysł. Dobre dla Mam podróżujących po Polsce. A nóż się skuszę:)) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda że nie ma wydania o Szczecinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jest tylko Kraków i Warszawa, może w przyszłości pojawią się również inne miasta :-) Pozdrawiam!

   Usuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger