1/21/2014

Z babcią w kosmosie?

Dziś święto wszystkich babć :-)
Tych, które są tuż obok nas i tych bardzo daleko. Tych, które niezliczoną ilość razy nas pocieszały, tuliły, bawiły się z nami, rozpieszczały, częstowały smakołykami. 
Chyba wielu z Was przyzna, że najlepsze pierożki czy szarlotkę robi właśnie babcia :-)

Ale babcia w kosmosie? Na szalonej wyprawie z kilkuletnim wnuczkiem? To widok dość niecodzienny :-)
W kosmiczną podróż w takim właśnie towarzystwie zabiera nas Grażyna Bąkiewicz w swojej książce - Kosmiczni odkrywcy, Franio i jego babcia.


Pewnego zwyczajnego dnia, kiedy nic nie zapowiadało tak szalonej przygody, Franio, który miał zostać w domu z babcią nagle postanowił zbudować rakietę i wyruszyć na poszukiwanie nieznanych światów. W podróż tą zaprosił również swoją babcię, która nie posiadała się z radości. Szybko spakowała zapas pierożków i już była gotowa do drogi. Tymczasem Franio zaprojektował i wykonał niedoścignioną rakietę w kształcie kota.
W ostatniej chwili zabrali jeszcze na pokład jamnika Gucia i ruszyli.


Rozpoczęła się niezwykłą przygoda - kapitan Franio wraz z babcią i psiakiem odwiedzali kolejno przeróżne planety i wierzcie mi, nie były to takie sobie zwykłe odwiedziny :-)
Za każdym razem czekały tam na nich nowe przygody. Poznawali ciekawe miejsca i niezwykłe istoty. Odnaleźli zaginione miasto, kilkakrotnie poznali magiczną moc tajemniczego pudełeczka, zostali napadnięci przez kosmicznych piratów, pomogli uratować piękną planetę przed zagładą, po drodze zgubili Gucia, którego musieli następnie odnaleźć, ściągnęli deszcz na planetę ogarniętą suszą, a nawet uczestniczyli w wojnie! Podczas kolejnych przystanków babcia częstowała wszystkich swoimi pierożkami i zawsze cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem :-)


Cała wyprawa została opisana w najdrobniejszych szczegółach. Czytając o przygodach kosmicznych odkrywców ma się wrażenie, że przeżywa się je wraz z nimi.
Jak widać, nawet zwyczajne popołudnie, przy odrobinie wyobraźni może stać się niezwykle emocjonującym przeżyciem :-)
A babcia może stać się najlepszym kompanem do takich wojaży :-)

Wszystkim babciom , nie tylko w dniu ich święta, życzymy wielu szczęśliwych chwil, zdrowia i pogody ducha :-)Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Papilon i można ją kupić m.in. TU.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger