2/22/2014

Artystyczna seria Joelle Jolivet dla dzieci

Drzewa i kwiaty, owoce i warzywa, zwierzęta, ciało człowieka, historyczne i tradycyjne stroje, domy, narzędzia, maszyny budowlane, samochody, pociągi, łodzie, statki, samoloty, śmigłowce, instrumenty muzyczne - słowem prawie wszystko!
Mnóstwo ciekawostek i fantastycznych ilustracji zawarła francuska ilustratorka Joelle Jolivet w swojej książce pod tym właśnie tytułem - "Prawie wszystko", 38 stron i format naprawdę robiący wrażenie - 391 x 279 mm.  
To prawdziwa obrazkowa encyklopedia, która niejednokrotnie zaskoczy również dorosłego.
Poza nazwami i ciekawostkami zawartymi w końcowym indeksie, znajdziemy tu same ilustracje.
Ale jakie ilustracje! Wyraziste i pełne szczegółów, obwiedzione czarną kreską, dzięki czemu robią jeszcze większe wrażenie. Są bardzo charakterystyczne, co na pewno dodatkowo ułatwia zapamiętanie poznawanych tu przedmiotów czy zwierząt.
  Ale nie myślcie, że znajdziecie tu same znane wszystkim informacje, bo to zwyczajna książka dla maluchów. 
Fakt - skierowana jest do dzieci od lat 3, ale górną granicę wieku trudno określić. Sama mogę godzinami wpatrywać się w te ilustracje i czytać, co przedstawiają, po czym zaglądam do indeksu chcąc zaspokoić ciekawość, którą zauważony na kartach książki przedmiot niewątpliwie rozbudził.


Sami zobaczcie, czy wszystkie te owoce i warzywa są wam znane i jesteście w stanie bezbłędnie je nazwać?
Potraficie odnaleźć na dole topinambur, fenkuł, endywię czy pochrzyn?


A ciało ludzkie? Czy nie zastanawiacie się czasami gdzie, co dokładnie się znajduje?
Tu na 2 stronach znajdziemy układ mięśniowy, nerwowy, krwionośny i oddechowy, pokarmowy, rozrodczy, szkielet, budowę oka, ucha, nosa, języka, jamy ustnej i o wiele, wiele więcej.


Jeśli macie wątpliwości w stylu - jeśli książka jest o wszystkim, to pewnie jest o niczym, albo to taki "szwarc, mydło i powidło" - to zapewniam was, że tak nie jest :-) 
Stworzenie takiej książki to naprawdę fantastyczny pomysł. To przegląd niezwykle ciekawych informacji na kilkudziesięciu stronach. Bardzo duży format i mnóstwo ilustracji na pewno zainteresują dzieci. 
To nieprawdopodobne, że po chwili zabawy z tą książką, niespełna 2-letnie dziecko potrafi wskazać tapira, meduzę czy homara :-)Na szczęście przygoda z fantastycznymi ilustracjami Joelle Jolivet na "Prawie wszystko" się nie kończy.
W tej artystycznej serii ukazała się jeszcze pozycja "Zoologia".


Tu mamy okazję dokładniej poznać fascynujący świat zwierząt. W kolejnych etapach tej podróży towarzyszy nam mały kameleon :-)
Widzicie go?


Poznamy tu zwierzęta zamieszkujące ciepłe i zimne kraje, zwierzęta z piórami, z rogami, słodkowodne, mieszkające na drzewach, w oceanie, na ziemi, w morskich głębinach, zwierzęta aktywne w nocy, zwierzęta czarno-białe, w cętki i pręgi, zwierzęta ogromne i całkiem malutkie oraz te, żyjące blisko nas.
Zoologiczna kopalnia wiedzy w fantastycznym wydaniu. Książka powstała pod konsultacją naukową zoolog Emmanuelle Grundmann z Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu.
Tu również znajdziemy na końcu indeks wszystkich zamieszczonych w książce zwierząt z krótkim opisem.


Obie książki tej artystycznej serii ukazały się nakładem wydawnictwa Egmont.

Można je kupić m.in. TU / TU w bardzo dobrej cenie.

6 komentarzy:

 1. Świetna pozycja, naprawdę. Przyznam szczerze, że sama nie jestem w stanie nazwać chociażby paru warzyw. Teraz poważnie się zastanowię nad kupnem tej książki, a dodam, że już od dawna poszukuję tzw. encyklopedii dla maluchów ;) Zdecydowanie obserwuję ten blog ;)

  siedemserc.blogspot.com - bardzo dziękuję za każdy komentarz, który jest dla mnie ważny i motywujący do dalszego pisania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te książki śmiało mogą pełnić rolę encyklopedii :-)
   Świetne są te twoje opowieści na blogu!

   Usuń
 2. Faktycznie, jest tu prawie wszystko!!! Jestem zaskoczona precyzją szczegółów i ilością ilustacji :) Super :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger