2/16/2014

Junior Colorino - świetna gra dla Maluszka

Grę Junior colorino odkryliśmy zupełnym przypadkiem, po prostu skuszeni promocją kupiliśmy ją w jednym ze sklepów internetowych. Wtedy nie mieliśmy pojęcia, że będzie to pierwsza gra naszej córki, która zajmie ją na cały kwadrans :-). W wieku 14 miesięcy, a tyle miała, gdy zaczęła się nią bawić - kwadrans skupienia to naprawdę sporo :-)Gra składa się z 37 krążków w 4 różnych kolorach (niebieski, zielony, czerwony i żółty), przezroczystej tablicy do ich przyczepiania oraz 4 dwustronnych plansz z obrazkami (z jednej strony obrazek jest czarno-biały, a z drugiej kolorowy).
Wprawdzie producent kieruje tę grę do dzieci od lat 2, ale moim zdaniem spokojnie można grać w nią wcześniej. Krążki są na tyle duże, że możemy pozwolić bawić się nimi nawet młodszym dzieciom - pod naszym nadzorem.
Na początku na pewno dziecko będzie układało krążki "po swojemu", nic nie robiąc sobie z obrazków, jakie włożymy pod przezroczystą tablicę, ale stopniowo przyswoi sobie kolory i w kilka chwil, bezbłędnie stworzy odpowiedni obrazek za pomocą krążków.

Do dziś pamiętam, jak zaskoczona byłam, gdy 14 - miesięczna Helenka swoimi małymi rączkami nakładała kolejne krążki na tablicę i jaką radość jej to sprawiało. Niestety na rynku jest niewiele gier dla takich maluszków, a ta jest naprawdę świetna :-)

U najmłodszych będzie świetnym ćwiczeniem rozwijającym zdolności manualne i precyzję ruchów. Umieszczenie krążka na tablicy sprawi dziecku ogromną satysfakcję, jeśli dodatkowo podkreślimy jego sukces, będzie z tego naprawdę dumne :)

Nieco starsze dzieci dzięki grze mogą uczyć się kolorów - oprócz 3 podstawowych barw znajdziemy tu również zielony. Podczas takiej przyjemnej zabawy nauka kolorów będzie naprawdę przyjemna i pójdzie jak z płatka :) Dzięki tej grze, córeczka w wieku 20 miesięcy znała już wszystkie te kolory, nazywała je i bez problemu przyporządkowywała je do obrazków. 


Dzieci mogą układać na tablicy również własne kształty, bez użycia gotowych obrazków lub dowolnie "kolorować" krążkami obrazki w wersji czarno-białej.


Bardzo polecamy jako pierwszą grę dla Maluszka :-)
Grę można kupić w różnych sklepach internetowych, TU znajdziecie kilka propozycji.

10 komentarzy:

 1. Świetna gra! Musimy ją mieć :))

  OdpowiedzUsuń
 2. kiedyś ją widziałam ale nie wiedziałąm jak się nazywa i nie mogłam jej znaleźć :) gra jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie mi też wydała się wtedy znajoma, dlatego się skusiliśmy :-)

   Usuń
 3. Wygląda ciekawie, dziękujemy za podpowiedz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam taką w domu, rzeczywiście świetna jest! Schowałam ją gdzieś poza zasięgiem mojej małej córeczki(17 miesięcy), ale może pora ją już wyciągnąć? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętka mam na taką ;) Dziękuję za pomysł:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger