4/02/2014

Syfon, pies taki jak TY!

Syfon, to pies, który opowiada nam o swoich codziennych przygodach i odczuciach.
Tak się jakoś składa, że te jego przygody można odnieść również do nas samych, a zwłaszcza do naszych pociech. Podobnie jak Syfon przeżywają one niektóre z pozoru błahe sprawy, bardzo intensywnie, odczuwają złość, smutek, strach, wstyd, potrzebują bliskości i mają swoje ulubione zajęcia.Trudno Syfona nie polubić. To niesforny mały psiak po przejściach. Na szczęście udało mu się spotkać kogoś, kto się nim zaopiekował i mocno pokochał - zresztą z wzajemnością :-)
 Dzieciom na pewno do gustu przypadnie język, jakim opowiedziana jest ta historia. Pełen zabawnych porównań i barwnych opisów.
Syfon dzieli się z nami swoją codziennością, otwiera się przed nami zdradzając swoje największe tajemnice i sprawy najbardziej osobiste. Robi to wszystko w sposób tak wdzięczny i pogodny, że książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie. 


Pierwsza opowieść Syfona jest dość zaskakująca. Czemu? 
Bo dotyczy kupy :-) 
Nie ukrywam, że nie mogłam znaleźć za bardzo sensu tych "kupowatych" rozważań i nie rozumiałam, czemu ma służyć ten rozdział. Ale jak się później okazało taki temat podany dość "dosłownie" miał na celu przypomnieć tym, którzy nie zawsze o tym pamiętają, że kupa powinna być sprzątnięta, a nie pozostawiona sama sobie. 
Muszę przyznać, że wielu osobom lektura tego rozdziału bardzo by się przydała :-)Kolejne rozdziały również opowiadają o spostrzeżeniach tego uroczego psiaka. Pozornie zabawne historie zawsze przekazują jakiś istotny temat - uczucia, emocje, pragnienia. Wszystko to, co nas otacza i z czym borykamy się na co dzień.


Bardzo ciekawy punkt widzenia i sposób przedstawienia tych tematów. Świetnie sprawdzi się u dzieciaków.
Trudne słowa wyjaśniane są przez dzieci - mniej lub bardziej prawidłowo, ale za to bardzo zabawnie :-)


Na koniec jednak łyżeczka dziegciu.
Cały pomysł i wykonanie książki (ilustracje, twarda oprawa) bardzo mi się podoba, jednak korektor nie do końca się spisał, bo w książce znalazły się błędy ortograficzne (np."nawet kłów pokarze rząd")..
Oby w następnych wydaniach ich już nie było :-)Książkę "Syfon, pies taki jak Ty!" można kupić m.in. TU.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger