9/18/2014

Księżniczka Lillifi

Jeśli macie w domu małą księżniczkę, to prawdopodobnie ta seria książek przypadnie jej do gustu :)
Wszystko w niej jest "księżniczkowe" - od historii, poprzez wydanie, aż po prezenty.
Ale po kolei :)


Książki są wydane w iście dworskim stylu - welurowe lub bogato zdobione okładki, a wewnętrzne strony miejscami pokryte brokatem. 


W pierwszej części "Księżniczka Lillifi" poznajemy Lillifi, która jest nie tylko księżniczką, ale i wróżką. Ma ona bardzo dobre serduszko i opiekuje się potrzebującymi zwierzętami, mieszkającymi w pobliżu jej zamku.
Wesoła, pyzata dziewczynka ma także swoje małe "księżniczkowe" marzenia, jak choćby udział w wielkim balu wróżek. Pewnego dnia pojawia się możliwość, żeby je spełnić - Lillifi dostaje zaproszenie na ten właśnie bal. Codzienne obowiązki i zabawy sprawiają jednak, że o mały włos, a zapomniałaby o tym wspaniałym wydarzeniu. Na szczęście w porę sobie o nim przypomina i rozpoczyna przygotowania.Kiedy jest już pewna, że znalazła odpowiedni strój, przyjaciele zwierzęta uświadamiają jej, że jest on całkowicie nieodpowiedni na tak wielką imprezę. Postanawiają pomóc swojej ukochanej księżniczce, która tyle razy ratowała ich z opresji. Czy uda im się zdążyć na czas? Czy Lillifi będzie mogła wziąć udział w wielkim balu wróżek? To niech pozostanie tajemnicą :)Na końcu książki małe księżniczki znajdą prawdziwe zaproszenie na bal oraz koronę :)
Moją córeczkę najbardziej zainteresowało to zaproszenie - wyciąga je z koperty i każe sobie czytać jego treść :)


Wiemy już, że Lillifi lubi pomagać zwierzętom - w części "Księżniczka Lillifi i mała sarenka" poznamy historię porwanego przez wiedźmę sarniątka.


Ale nie tylko sarniątku pomoże nasza dzielna bohaterka. Ma tak dobre serce, że postanowi pomóc także małej czarownicy, która okazuje się wcale nie być taka zła, jak się wszystkim wydaje.


Historia kończy się szczęśliwie - sarniątko wraca do mamy, a czarownica w końcu może odpocząć - co być może całkowicie ją odmieni.
I tym razem do książki dołączono prezent - różową spinkę do włosów.


Ostatnia część przygód Lillifi nosi tytuł "Księżniczka Lillifi mała balerina".


Tym razem mała wróżka i jej przyjaciele postanawiają wziąć udział w konkursie tanecznym.
Zanim to jednak nastąpi, muszą nauczyć się tańczyć - ale kto mógłby nauczyć ich tej sztuki?


Znalezienie odpowiedniego nauczyciela okazuje się wcale nie być takie łatwe. Gdy już się to udaje i nadchodzi wielki dzień konkursu, nie wszystko ułoży się tak, jak nasi bohaterowie by sobie życzyli. 
Czy mimo zaistniałych trudności uda im się zwyciężyć w konkursie?
O tym przekonacie się sięgając po tę książkę :)

Na końcu czeka na małe księżniczki nie lada niespodzianka - naszyjnik w tiulowym woreczku :)


Dziewczynki będące na etapie fascynacji księżniczkami i wróżkami na pewno pokochają tę serię. 
Jest ona skierowana do dzieci od lat 3.
Książki są bogato ilustrowane, historie nie są długie ani skomplikowane, więc mogą spodobać się i młodszym księżniczkom :)
Mogą być ciekawym pomysłem na prezent.
W Niemczech seria ta jest niezwykle popularna, czy i u nas będzie podobnie?

Książki ukazały się nakładem wydawnictwa Mamika.
Można je kupić TU.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger