10/22/2014

Automoto, czyli coś dla małych miłośników motoryzacji :)

Jeśli wasze maluchy lubią kartonówki z wyszukiwaniem i są fanami wszelkiej maści pojazdów - to ta książka będzie strzałem w dziesiątkę :)
Bardzo dynamiczne, kolorowe obrazki pełne szczegółów, a jednocześnie nimi nie przeładowane.
Mamy tu zaledwie 8 stron (+ okładka), ale ile się na nich dzieje!!! 
Pojazdy towarzyszą nam tu również na kolejnych stronach, dzięki czemu tworzą swoje własne, odrębne historie - tylko od nas zależy czy i jak przedstawimy je naszym maluchom.Książka jest dużego formatu, ma kartonowe strony i zaokrąglone rogi, dlatego świetnie sprawdzi się nawet u najmłodszych czytelników.
Zaglądając do środka jesteśmy świadkami wielu różnych wydarzeń mających miejsce w dużym mieście oraz w mniejszej miejscowości.


Aż trudno sobie wyobrazić, jak wiele pojazdów można umieścić na dwóch stronach, tak, że całość wygląda bardzo naturalnie i prawdopodobnie!
Ale nie tylko pojazdy tu znajdziemy, jest tu także sporo ciekawych miejsc, takich jak szpital, komisariat policji, supermarket, salon i warsztat samochodowy, plac budowy, sklep wielobranżowy, domy, kamienice i wiele innych.


Pojazdy są również bardzo zróżnicowane - tramwaje, autobusy, pojazdy ratunkowe, śmieciarka, koparka, oldtimer, samochody osobowe, ciężarowe, motocykle, rowery, samochody dostawcze, bolidy, kampery, traktory, maszyny rolnicze, quady - to tylko część tego, co znajdziemy w tej ksiażce.


Fani motoryzacji i różnych ciekawych sytuacji na drogach na pewno będą usatysfakcjonowani.
Najmłodsze maluszki mogą wyszukiwać i pokazywać różne szczegóły, a my możemy je im objaśniać. 
Starsze - mogą same opowiadać, co widzą na obrazkach.
U nas książki tego typu sprawdzają się od dawna - lubiliśmy je "czytać" gdy Helenka była mała, wtedy to my opowiadaliśmy jej książkowe historie. Teraz, kiedy sama już mówi pełnymi zdaniami i można z nią właściwie o wszystkim porozmawiać - to ona opowiada nam, co przedstawiają kolejne ilustracje w takich książkach.
Książkę polecam więc maluszkom w różnym wieku - to, jak będziemy z niej korzystać zależy tylko od nas.


Na tylnej okładce znajdziemy kilka propozycji historyjek wraz z obrazkami.


Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Babaryba.

4 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger