11/03/2014

Leon i jego nie-zwykłe spotkania. Noc w namiocie

Agata Battek i Fundacja Verba mają świetny sposób na oswojenie dzieci z tematem niepełnosprawności. 
Dzięki serii ksiażek o Leonie dzieci mają okazję poznać niepełnosprawnych rówieśników w sposób bardzo naturalny. Niezwykle ważne jest to, że głównym tematem tych historii nie jest niepełnosprawność, lecz przygody grupy przyjaciół. 
Owszem w każdej części pojawia się ktoś niepełnosprawny, ale to nie na jego problemach zdrowotnych się skupiamy. Każda z tych osób wnosi do grupy swoją osobowość, pomysły i emocje - właśnie to się liczy w dobrej zabawie. Fakt niepełnosprawności kolegi czy koleżanki dzieci przyjmują do wiadomości i właściwie na tym temat się kończy. Wszyscy natomiast są ciekawi, z jaką przygodą tym razem przyjdzie im się zmierzyć. 


Na naszym blogu gościły już dwie ksiażki o przygodach Leona (tu/tu). 
Teraz pora na trzecią - Noc w namiocie.
Tym razem dzieciaki przygotowują się do niezwykłego wydarzenia - po raz pierwszy mają zamiar spędzić całą noc pod namiotem. 
Już same przygotowania są niezwykle ekscytujące - wszyscy już nie mogą doczekać się wieczora.


Maksowi, Leonowi i Lenie tym razem ma towarzyszyć również kuzynka Leona - Helenka.
Helenka jest niewidoma. 
Okazuje się, że przetrwanie całej nocy pod namiotem nie jest takie łatwe - każdy odgłos może napędzić sporo strachu. Na szczęście Helenka bezbłędnie rozpoznaje odgłosy, ba, potrafi nawet rozmawiać ze zwierzętami! Wszyscy są pod ogromnym wrażeniem, a nieznajome dźwięki nie wydają im się już takie straszne :)


Wspólnie przeżyte chwile zbliżają dzieci do siebie. Po raz kolejny okazuje się, że prawdziwe emocje i przygody przeżywamy bez względu na ograniczenia zdrowotne. Niezależnie od tego, kto jest bardziej sprawny, a kto mniej - wszyscy mogą się wzajemnie wspierać i sobie pomagać.
Seria o Leonie i jego przyjaciołach zdążyła się już u nas dobrze zadomowić i często po nią sięgamy.
Również dla was mamy 3 egzemplerze książek "Noc w namiocie", które możecie wygrać na naszym FB.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger