4/13/2015

Historyjki dla małych uszu

To książka, która towarzyszy nam niemal każdego wieczora przed zaśnięciem. Niektóre opowiadania znamy już prawie na pamięć. 
Każde z nich niesie ze sobą ważną treść i przesłanie.Bohaterami są zwierzęta, ale ich przygody są zdecydowanie "ludzkie" i bliskie każdemu z nas.
Wiara we własne siły, pozytywne nastawienie, przyjaźń, pomoc innym, pokonywanie trudności, docenianie tego, co mamy - te i inne tematy znajdziemy w 8 ciepłych i przepięknie zilustrowanych historiach.


Opowiadania są odpowiedniej długości, ani za długie, ani za krótkie. Historie mogą stanowić początek do wspólnych rozmów na przeróżne tematy. Uczą empatii i wrażliwości.
Ulubione opowiadanie Helenki nosi tytuł "Rady żaby" i opowiada o kotku, który przekonuje się, jak ważny w życiu jest uśmiech u pozytywne nastawienie. Książka Joanny Wachowiak to cudowna, pozytywna, łagodna lektura idealna dla małych czytelników. Polecam ją szczególnie trzylatkom. To opowieści bez agresji uczące dobrych wzorców i  pokazujące istotne sprawy, które często na co dzień nam umykają.Zdecydowanie polecam!

Wydawnictwo Bis

4 komentarze:

  1. mądre i ładne - bardzo polubiliśmy z Jankiem "Opowiastki.." z tej samej serii, może sięgniemy tez po "Historyjki.." :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zarówno opowiastki, jak i historyjki cudowne...

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna książka :) Ja uwielbiam książki i mam nadzieję, że mój dzieć też polubi :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger