4/09/2015

Książka bez obrazków - amerykański hit już w Polsce

Czegoś takiego jeszcze nie było.
Generalnie wybierając książki dla dzieci, dużą wagę przywiązujemy do ilustracji. Chcemy, żeby były duże, ciekawe, kolorowe, w tej książce natomiast nie znajdziemy ANI JEDNEGO OBRAZKA, wyłącznie litery na białych stronach.
Jak to więc możliwe, że przedszkolaki (i nie tylko one) ją uwielbiają?
Zaraz się dowiecie ☺Na pomysł stworzenia tej niezwykłej książki wpadł amerykański komik B.J. Novak. Reakcje dzieci są naprawdę niesamowite, a jej wspólne czytanie to fantastyczna zabawa.
Cała tajemnica jej sukcesu to tak naprawdę osoba czytająca. To, czy potrafi ona nawiązać z dzieckiem kontakt i zainteresować je czytaną treścią. Na pewno konieczne będzie poczucie humoru i kreatywność - więc nudziarzom dziękujemy ☺.


A które dzieciaki nie lubią, jak ktoś się wygłupia lub robi śmieszne miny? A jeśli tym "kimś" jest dorosły, który na co dzień jest taki poważny, a tu nagle wydaje przedziwne dźwięki i jest bohaterem przezabawnej historii? Wyobraźcie sobie, jak taka sytuacja może rozbawić maluchy. 
Pomysł na tę książkę jest genialny w swojej prostocie. Dorośli nagle pojawią się w zupełnie nowej roli - świetnego kompana do zabawy, bawią się głosem, słowami i intonacją, a przy okazji robią masę głupich min ☺.
A jeśli wciąż nie jesteście przekonani, że to fantastyczna zabawa, koniecznie obejrzyjcie sobie ten FILM.

"Książka bez obrazków" - Wydawnictwo Czarna Owieczka5 komentarzy:

  1. Mozna dziecko zainteresowac czytaniem mu gazety :) wszystko zalezy od interpretacji czytajacego. Calkiem ciekawa propozycja wg mnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oszalałam :) znów ! uwielbiam takie :) A Lili chyba nawet bardziej:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jednak wolę ilustracje bez tekstu niż tekst bez ilustracji.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger