5/23/2015

Grzegorz Kasdepke dzieciom

Jak to dobrze, że mamy tylu świetnych polskich pisarzy. I nie mam na myśli słynnych klasyków jak Brzechwa czy Tuwim, ale współczesnych twórców literatury dziecięcej.
Na pewno jednym z bardziej znanych nazwisk w tej dziedzinie jest Grzegorz Kasdepke.
Ostatnio raczymy się jego krótkimi opowiadaniami zebranymi w pokaźnym tomisku - Grzegorz Kasdepke dzieciom.Wielbiciele twórczości pana Grzegorza będą zadowoleni.
Znajdą tu wielu bohaterów jego utworów - znanych i lubianych przez dzieci w różnym wieku. Opowiadania nie są długie, mają po kilka stron i doskonale nadają się na wieczorną lekturę z naszymi pociechami.
Ten zbiorek ukazał się już kilka lat temu w innej oprawie - KLIK, nie jestem pewna czy jego zawartość jest identyczna, bo go nie mamy, ale podejrzewam, że tak.
Tomik jest naprawdę obszerny - liczy blisko 300 stron i świetnie wydany. Ilustracje autorstwa Marcina Piwowarskiego również bardzo mi się podobają.


Znajdziemy tu opowieści na każdą okazję i pogodę. Książka podzielona jest na kilka części - Bajkolandia, Świąteczne historie, Bodzio i Pulpet, Przygody detektywa Pozytywki, Maja i Filip, Nieznane przygody Kacpra, Uczucia, Podróże z wujkiem i kontrabasem, Nieznane przygody detektywa Pozytywki oraz Rozwiązania zagadek.
Nam najbardziej przypadła do gustu część o uczuciach. Tęsknota, wstyd, nuda, radość, miłość, strach, poczucie winy, szczęście - są nieodłącznie związane z naszą codziennością.
Tu oprócz opowiadań o uczuciach znajdziemy garść rad dla dzieci i rodziców.Dziś przed zaśnięciem jak zwykle nie skończyło się na jednym opowiadaniu - czytałyśmy opowieść o czerwonouchym zajączku, opowiadanie o Mai i Filipie, Kacprze i jedną z przygód detektywa Pozytywki. I mojej córze wcale nie było dość i najchętniej słuchałaby tak przez następną godzinę :)
Polecam :)

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

5 komentarzy:

  1. Witam! Czy może mi Pani podpowiedzieć, jakie wydawnictwo ma ładnie wydana baśnie dla dzieci. Klasyczne baśnie dla 3 latka, najlepiej nie jedna olbrzymia księga, a kilka mniejszych :) Z góry dziękuję i pozdrawiam, Aaaaa! I dziękuję za recenzję książek, już nie raz kupiłam tu podaną :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A, dużo czytania. Takie książki są u nas obecnie na fali :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląda ciekawie. Umknęło nam trochę nowości bo niedawno wróciliśmy do kraju. Teraz nadrabiamy :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger