6/28/2015

Naklejkowe przebieranki

Po tym, jak niedawno opublikowałam wpis z dwiema propozycjami zeszytów kreatywnych z naklejkami, kilka osób napisało do mnie z pytaniem, jakie jeszcze tytuły mogłabym im polecić.
Ponieważ od pewnego czasu na tego typu zabawach spędzamy sporo czasu, postanowiłam poświęcić kilka wpisów naszym ulubionym pozycjom związanym z naklejkami, rozwiązywaniem zadań i łamigłówek.
Dziś pokażę wam nasze "Naklejkowe przebieranki", które spodobają się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom :)Od razu zdradzę wam, że od momentu, kiedy "naklejanki" zaczęły regularnie u nas gościć, precyzja mojej 3-latki w umieszczaniu naklejek w odpowiednich miejscach uległa ogromnej poprawie. Potrafi teraz bezbłędnie przykleić nawet bardzo drobne elementy, a kiedy naklejka zmarszczy jej się w paluszkach, starannie ją odlepia i prostuje.
Taka zabawa to świetny sposób na doskonalenie małej motoryki i ćwiczenie zdolności manualnych dziecka.
Gwarantuję wam też, że i starsze przedszkolaki zainteresują się tego typu zabawą, a nawet dzieci w wieku szkolnym.
Sama doskonale pamiętam, jak lubiłam bawić się w ubieranie papierowych laleczek i projektowanie im strojów. W tych książkach liczy się nie tylko precyzja ruchów i koncentracja na szczegółach, ale także pomysłowość. Bo wiele z tych projektów zależy od kreatywności i wyobraźni naszego dziecka.
To również ważne ćwiczenie logicznego myślenia, bo podczas ubierania każdej z tych postaci, należy kierować się logiką. Musimy dostosować ubrania do różnych zawodów, do okazji, a także pór roku, a przy okazji nasze dziecko rozwija swój zmysł estetyczny.

Co więcej, książki, które dziś wam pokażę, to polskie wydania zeszytów znanego brytyjskiego wydawnictwa Usborne, które wydało u nas wydawnictwo Olesiejuk, w bardzo dobrej cenie (w niektórych księgarniach można je znaleźć za mniej niż 10 zł!). Książki są świetnie wydane, w dużym formacie A4, mają dużo naklejek (nawet ponad 300!), które w razie pomyłki dają się odkleić i przykleić ponownie (musimy jednak uważać, żeby ich nie przedrzeć, bo są papierowe).


Na początek zabawa w "Projektantkę mody", ponad 300 naklejek, w tym 120 do samodzielnego pokolorowania. W tej serii można znaleźć kolekcje na różne pory roku - my mamy jesienną.
A oto, co dokładnie tu znajdziemy :)


Oprócz projektowania ubrań pojawiają się również inne zadania - dobieranie odpowiednich kolorów i materiałów czy dokańczanie obrazków.
Jeśli obawiacie się, ze Naklejkowe przebieranki to zabawa tylko dla dziewczynek, to spójrzcie na to :)


Zeszyt "Służby ratownicze" zawiera ponad 200 naklejek. To świetny sposób na zdobywanie wiedzy na temat umundurowania i akcesoriów pracowników służb ratowniczych.Oprócz zabawy uczestniczymy w akcjach ratowniczych w różnych zakątkach świata.Naszą zabawę z Naklejkowymi przebierankami zaczęłyśmy od tej pozycji - "Najlepsze przyjaciółki" (aż 350 naklejek!).


Na samym początku poznajemy trzy koleżanki, które przebierają się odpowiednio do różnych okazji. Są tu przeróżne stroje, buty i dodatki, ale nie tylko, musimy również rozmieścić przedmioty potrzebne w danej sytuacji. Naklejki są odpowiednio oznaczone, tak, żebyśmy wiedzieli z jakiej puli możemy wybierać na poszczególnych rozkładówkach.

Każda z tych pozycji to ok. 24 stron + arkusze z naklejkami. Cała masa zabawy i ćwiczenie ważnych umiejętności - za mniej niż 10 zł :)

Wydawnictwo Olesiejuk

P.S. Zapewniam was, że to nie ostatni post z zeszytami kreatywnymi, mam jeszcze kilka świetnych propozycji do pokazania :)

4 komentarze:

  1. Mamy w podobnym temacie książkę z naklejkami o strojach z całego świata - jest super. Dziewczynki miały przy niej mnóstwo wesołej zabawy a i teraz służy do podziwiania i oglądania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wersja dla chłopców całkiem fajna :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Były ostatnio w biedronce wszystkie części Projektantki mody po 9zł. Sama zgarnelam dwa zeszyty dla swojego Żywioła bo bardzo lubi przebieranki.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger