6/04/2015

Porządkujemy zabawki

Piętrzące się w różnych kątach dziecięcego pokoju (i nie tylko) zabawki to zmora niejednego rodzica. Nie każdy może pozwolić sobie na pomieszczenia o ogromnym metrażu, w którym łatwo można rozlokować liczne regały czy półki z zabawkami. Co więcej dziecięce zabawki bywają tak zróżnicowane, że ich ogarnięcie, nie jest wcale proste. Jakiś czas temu postanowiłam rozprawić się z pudełkami różnego kalibru i przedmiotami  plączącymi się w pokoju córy i zaopatrzyłam się w całą plejadę plastikowych pojemników, które bardzo mi w tym pomogły.Całą kolekcję praktycznych rozwiązań znalazłam w sklepie polskiej marki BranQ.
Pojemniki są w różnych wymiarach i kolorach, więc można dopasować takie, jakich akurat potrzebujemy. Bardzo podoba mi się to, że można je układać jeden na drugim, dzięki czemu my zyskujemy sporo miejsca, a one fajnie się prezentują.


Największy jest pojemnik na kółkach, w którym przechowujemy klocki lego. Dzięki kółkom możemy przesunąć go tam, gdzie akurat chcemy rozpocząć budowę.

Mamy też stosik pojemników 'farma', w których przechowujemy m.in. drewniane klocki i kolejkę.


Kolejny stosik to kolorowe, uśmiechnięte pudełka, do których zapakowałam drobniejsze zabawki czy klocki.

"Bedroller" można umieścić pod łóżkiem, dzięki niewielkim kółkom łatwo będzie go wysunąć. U nas doskonale pomieścił drewnianą farmę z niewymiarowymi, długimi elementami.Mój ulubiony pojemnik to duży, giętki, różowy kosz, w którym trzymamy kręgle.

Pojemnik z barankiem jest spory 27-litrowy, więc ukryje sporo dziecięcych skarbów :)I na koniec wiaderko i taboret w jednym. Często u nas wędruje pomiędzy pokojem a balkonem, a dzięki wygodnej rączce łatwo go przenosić ☺.

Pojemniki są w rozsądnych cenach - większość z nich to wydatek rzędu ok. 20 zł i są w 100% polskie - od projektu po wykonanie :).

Wszystkie z kolekcji dziecięcej możecie obejrzeć tu - KLIK.
Świetne są też rozwiązania kuchenne (KLIK) :)

W niedużych pokojach sprytne rozwiązania są na wagę złota, ja dzięki użyciu pojemników zyskałam sporo przestrzeni i wolnego miejsca. Taki układ pomaga też córce łatwo wybrać zabawki, którymi chce się bawić (każda ma swoje miejsce), a także utrzymać porządek.

A jakie wy macie sposoby na przechowywanie dziecięcych zabawek?

5 komentarzy:

 1. U mnie również rządzą pudełka, tej samej firmy co na blogu ;) oprócz tego organizery na ścianę i drewniane półki na gry i książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. O, klocki jeżyki <3 nasze ulubione

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile by pudeł nie było zawsze ich za mało - zabawki się mnożą za szybko!

  OdpowiedzUsuń
 4. pudełek, walizek w dziecięcymi pokoju nigdy dość ...
  w końcu i skarbów do schowania mnóstwo :0

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger