6/15/2015

Tropimy ptaki z pomocą Ptasiego Doktora

Trójkowe gawędy tego fantastycznego ornitologa uwielbiam od zawsze.
Nikt nie potrafi opowiadać o ptakach tak ciekawie, jak on, dlatego zawsze z utęsknieniem oczekiwałam na kolejne audycje z jego udziałem. 
Gdy niedawno pokazywałam wam wśród ciekawych książkowych nowości książkę z jego opowieściami w komplecie z płytą, wiedziałam, że prędzej czy później po nią sięgnę. I sięgnęłam :)To lektura dla każdego - niezależnie od wieku. Spodoba się zarówno ciekawym świata dzieciakom, jak i rodzicom czy dziadkom. Fantastyczna, arcyciekawa porcja wiedzy o ptasim świecie, którego przedstawiciele w opowieściach doktora Kruszewicza nie są tylko różnobarwnymi skrzydlatymi zwierzętami, lecz istotami, które mają swoje zwyczaje, skłonności, słabsze i mocniejsze strony - zupełnie jak ludzie.


W komplecie z książką otrzymujemy 2 płyty pełne wspaniałych, niestarzejących się gawęd, zapowiadanych przez genialnego Wojciecha Manna. W sumie zawierają one 48 gawęd, w książce natomiast oprócz tekstów tychże gawęd znajdziemy dodatkowo 2 - zatytułowane Mrozy i Radość.
Ja osobiście mogłabym ich słuchać godzinami, bo jakże można oderwać się od opowieści tak przepełnionych pasją i tak niezwykle i zabawnie opowiedzianych jak te autorstwa Andrzeja Kruszewicza?
Zaciekawią, zrelaksują, pomogą choć na chwilę oderwać się od codzienności i dostrzec wyjątkowość wokół nas - po tej lekturze zupełnie inaczej będziemy postrzegać naszych ptasich przyjaciół.


Wspaniała porcja wiedzy podanej w tak wyrafinowany sposób, że po prostu nie można sobie jej odmówić.
Polecam wszystkim miłośnikom przyrody oraz tym, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym nas świecie i przekazywać ją dalej.


Na koniec jeszcze słówko o wydaniu tej książki - bo jest naprawdę na najwyższym poziomie.
"Gawędy doktora Kruszewicza" to przepiękna, twarda oprawa i ponad 100 stron świetnie opracowanych graficznie - słowem prawdziwy majstersztyk.

Odkryłam również świetne zeszyty kreatywne w temacie polskich ptaków - "Ptaki naszych lasów".
Oprócz pięknych fotografii i krótkich charakterystyk 30 gatunków (w jednym zeszycie) znajdziemy tu kalki, które pozwolą młodym pasjonatom ptasiego świata odrysować kontury jego przedstawicieli.
Dzięki temu łatwiej będzie dzieciom zapamiętać szczegóły ich wyglądu - do odrysowania jest aż 50 ptasich sylwetek.
Na końcu znajduje się quiz z pytaniami wyboru, pozwalający nam sprawdzić swoją wiedzę.
Podczas ostatniej wizyty na wsi udało nam się rodzinnie wytropić kilka ptasich przedstawicieli i podejrzeć ich zwyczaje :)Bardzo polecam!

Wydawnictwo Multico

***

P.S. Pamiętacie o konkursie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger