6/15/2015

Rzutki magnetyczne

Niedawno wśród naszych zabawek pojawiło się coś zupełnie nowego - i szturmem zdobyło najwyższą pozycję wśród ulubionych zabawek mojej 3-latki.
Co więcej, to zabawka, w którą równie chętnie gra mama i tata :)
Zabawa nową zręcznościówką jest od niedawna naszym małym codziennym rytuałem.Ta rewelacyjna zabawka to zwijana Tablica magnetyczna z rzutkami Scratch.
Ponieważ wymaga od graczy nieco ruchu, jest świetnym sposobem na rozładowanie dziecięcych pokładów energii. Znany nam dobrze dart to fantastyczne ćwiczenie koordynacji wzrokowo - ruchowej
Przy okazji rozwinie celność i zręczność małych rączek, nauczy zdrowej rywalizacji i dostarczy masę frajdy.
Klasyczny dart ma niebezpieczne, ostro zakończone rzutki, więc na pewno nie jest bezpieczną zabawką zarówno dla dzieci, jak i domowych sprzętów. 
Ta wersja natomiast jest jego fantastyczną alternatywą.


Zestaw jest umieszczony w tekturowej tubie i składa się ze zwijanej, płóciennej tarczy i 6 plastikowych rzutek z metalową, płaską końcówką.
Końcówka jest odpowiednio zakończona i całkowicie bezpieczna dla dzieci.
Czytając opis tej zabawki, nie wierzyłam szczerze mówiąc, że takie rozwiązanie się sprawdzi. 
Obawiałam się, że magnetycznymi rzutkami trudno będzie się rzucać albo nie będą trzymać się tarczy, ale zaryzykowałam.
I dobrze zrobiłam, bo zabawka jest naprawdę rewelacyjna.
Rzutki nie są ani zbyt lekkie ani zbyt ciężkie i świetnie przyczepiają się do tarczy. Musimy oczywiście stać naprzeciwko tarczy, bo rzucając z boku raczej nam się to nie uda.


Tarcza jest dwustronna, więc daje nam jeszcze więcej możliwości :)
Zabawka jest belgijskiej marki Scratch, słynącej z produkcji ciekawych i rozwojowych zabawek najwyższej jakości -  jakości tej zabawki naprawdę nie można niczego zarzucić.


Tarczę można powiesić w dowolnym miejscu i po skończonej zabawie zwinąć i włożyć do tuby, dzięki temu zajmuje niewiele miejsca.
Latem taka tablica również świetnie sprawdzi się w plenerze :)Rzutki magnetyczne występują w 5 różnych wzorach - my wybraliśmy kosmos :)

Fantastyczna zabawa niezależnie od wieku - teraz, żeby zagrać w darta nie musimy już iść do pubu :)

Do kupienia w - Kraina Szkraba

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger