7/27/2015

Misza i Grisza ratują świat

Dziś chcę pokazać wam pewną przepiękną książkę dla maluchów. 
Ciekawy format, czcionka, wesoła, wierszowana historia i absolutnie fenomenalne, trójwymiarowe ilustracje autorstwa Roberta Romanowicza -  "Misza i Grisza ratują świat".W kwestii książek dla dzieci naprawdę niełatwo mnie zaskoczyć. Widziałam już bardzo wiele pozycji, kilka z nich szczególnie sobie upodobałam, ale wciąż zachwycają mnie książki z tak niebanalnymi ilustracjami, jak te recyclingowe cudeńka.
Każdy z tych przedmiotów i postaci został najpierw wykonany ręcznie (z kawałków tkanin, nici, drewna, gałązek, drucików, filcu), a następnie sfotografowany - w efekcie powstały tak urocze obrazki, że mogę oglądać je godzinami.
Same one są wystarczającym powodem, aby zdobyć tę książkę do swojej domowej biblioteczki, a zaręczam wam, że tych powodów jest więcej :)
Zabawna, wierszowana historia autorstwa Anny Stasiak opowiadająca o uroczym, sprytnym i pomocnym misiu - Miszy i małej pszczółce - Griszy. Opowieści o przeganianiu burej chmury towarzyszą cyferki, wpleciono je tak sprytnie, że ani się obejrzymy, a nasz maluszek zacznie samodzielnie liczyć do 12!
Dla mnie ta książeczka to małe dzieło sztuki - a przy okazji całkiem wytrzymałe, bo w całości kartonowe i o zaokrąglonych rogach :)
Czytam ją i 3-latce i 9-miesięcznej córze, więc książka na co dzień jest dość mocno "eksplorowana", ale zawsze udaje jej się wyjść z tego cało.Wydawnictwo Tashka

***

Macie ochotę na własny egzemplarz Miszy i Griszy?
To zapraszam na konkurs :)


2 komentarze:

  1. Biorę udzial, bo wygląda super.

    OdpowiedzUsuń
  2. i ja się zaraz zgłaszam bo widać że to BAJKOWA książka i tak bardzo bliska memu sercu ;) <3 u nas w domciu podobne moje uszytki ;) <3 wspaniała jest , ciekawa , ojjj magia zaklęta w niej bardzo , bardzo ją chcę ;) <3 Beata Tarchuł , Beti Bi

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger