7/29/2015

Pippi się wprowadza i inne komiksy

Pippi Pończoszanka w wersji komiksowej? To dopiero gratka, zarówno dla miłośników twórczości Astrid Lindgren, jak i kolekcjonerów. W Szwecji komiksy te ukazywały się już w latach 50. Egzemplarze dwóch tytułów wydanych w latach 90 przez Naszą Księgarnię są praktycznie nie do zdobycia.
Dlatego tak bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że wydawnictwo Zakamarki postanowiło wydać 3 tomy tych odnowionych komiksów. Pierwszy tom z 12 historyjkami już trafił do księgarń.
Przygody najsilniejszej dziewczynki świata i dwójki jej przyjaciół pamiętam jeszcze z własnego dzieciństwa. Zresztą twórczość Astrid Lindgren zawsze była mi bliska.
Od jakiegoś czasu rozczytujemy się z córką w przygodach Lotty, a od kilku dni wieczory umila nam również Pippi - właśnie w postaci komiksu.
Niepokorna Pippi od razu przypadła do gustu mojej córce. Po kilku opowiadaniach, była już jej dobrą znajomą, a to dopiero pierwsze spotkania mojej 3-latki z tą niezwykłą dziewczynką - i już wiem, że na pewno nie ostatnie.


Niekonwencjonalne zachowanie Pippi, które sprawia, że dorosłym włos jeży się na głowie i jednocześnie zachwyca wszystkie dzieciaki na pewno zainteresuje młodych czytelników.
Pippi została stworzona w latach 40 ubiegłego stulecia i wciąż ma się doskonale. To postać, której zupełnie nie zagraża upływ czasu.
Ta rudowłosa, piegowata dziewięciolatka, mieszkająca samotnie w willi Śmiesznotce (no niezupełnie samotnie, bo z małpką i koniem) doskonale sobie radzi bez pomocy dorosłych.
Choć jej zachowanie bywa niezręczne i wielu wprawia w zakłopotanie, Pippi ma bardzo dobre serce. Zawsze pomaga słabszym i potrzebującym.
W przygotowaniu kolejne 2 tomy.

Wydawnictwo Zakamarki

"Pippi się wprowadza i inne komiksy" - do kupienia tu - KLIK

2 komentarze:

  1. Pippi - jedna z ulubionych lektur mojego dzieciństwa. W formie komiksu, ciekawa sprawa. Jednak chyba wolę tradycyjnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. świetny pomysł...klasyka w formie komiksu

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger