8/25/2015

Klub małych podróżników

Kiedy wczoraj pokazałam na blogu atlasy dla najmłodszych, kilka osób polecało nam te właśnie bloki kreatywne. Nic dziwnego, bo są naprawdę świetne. Są doskonałym uzupełnieniem wspomnianych atlasów, a różnorodność zadań zapewni wiele godzin ciekawej zabawy.
My mamy je od kilku tygodni i zdążyliśmy już dobrze im się przyjrzeć - pora na recenzję.Stworzenie bloków kreatywnych pełnych zadań i łamigłówek dotyczących podróżowania po Polsce i świecie to naprawdę fantastyczny pomysł. Dzięki temu dzieci nie muszą już tylko biernie studiować atlasów, ale aktywnie uczestniczyć w poznawaniu swojego kraju i świata - nawet jeśli nie jest to czynne podróżowanie.


Zadania tu zamieszczone są o różnym stopniu trudności, część z nich sprawdzi się nawet u trzylatka zainteresowanego tą tematyką. Ale są i ćwiczenia dla starszych maluchów i dzieci szkolnych.
Bloki mają format A4 i jak to w blokach - możemy wyrywać z nich wybrane kartki bez uszczerbku dla reszty - dzięki temu z jednej książki może jednocześnie korzystać kilkoro dzieci. 
Kolorowanie, szukanie różnic, naklejanie, dorysowywanie, labirynty, łączenie w pary, liczenie - wszystko to, a nawet więcej znajdziemy w tych publikacjach.


Część poświęcona podróżom po świecie jest równie interesująca. Rozpoznawanie cieni zabytków, wymyślanie własnych hieroglifów czy układanie matrioszek zgodnie z wielkością - takim zadaniom trudno się oprzeć :)


Autorką ilustracji, podobnie jak w przypadku atlasów, jest Joanna Myjak.


Jeśli jeszcze nie zaopatrzyliście się w te pozycje (i atlasy), to czym prędzej nadrabiajcie :)
Cena: 12-17 zł

Wydawnictwo Olesiejuk

2 komentarze:

  1. Swego czasu były w biedronce po 9zł. mam zakupione, czekają tylko na lepsze czasy (na razie prawie całe dnie spędzamy na dworze)

    OdpowiedzUsuń
  2. I znowu świetne książki polecacie :) Piękne, wyraźne i przyjemne ilustracje:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger